Skocz do zawartości
Forum

Dieta przy wzdęciach


Gość marilynnn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zaczęłam się odchudzać, w ponad miesiąc zrzuciłam 9 kg ograniczając kalorie do 1000 dziennie i ćwicząć intensywnie, jadłam głównie potrawy zawierające dużo błonnika itp. Do idealnej wagi brakuje mi jeszcze 7 kg, ale cierpię od jakiegoś czasu na zaparcia , najbardziej dokuczają mi wzdęcia, praktycznie po każdym posiłku, nie wiem już co jeść żeby pozbyć się wzdęć ale nie przybrać na wadze, a wręcz chudnąć dalej.

Odnośnik do komentarza

Twoje objawy pasują do objawów przedawkowania błonnika. Jeżeli wprowadziłaś dietę bogatoresztkową nagle, do tego ograniczają jej kaloryczność to mogło dojść do przedawkowania. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca spożywanie 20-40 g błonnika dziennie. Przekroczenie tej dawki może powodować: wzdęcia, zaparcia,biegunkę, kolkę, bóle brzucha i skręt jelit.Aby pozbyć się tych objawów powinnaś pić co najmniej 2 litry wody dziennie, gdyż błonnik wchłania wodę w jelicie grubym, co powoduje powstawanie twardych i gęstych stolców. Jeżeli po zwiększeniu ilości wypitych płynów Twoje objawy nadal będą się utrzymywać warto udać się do lekarza w celu dalszej diagnostyki.

Odnośnik do komentarza
Gość Klaudia25

Tak na pewno przesadziłaś z błonnikiem. Od lat stosuję błonnik witalny więc wiem, że przy takiej błonnikowej kuracji należy koniecznie wypijać 2 litry wody mineralnej niegazowanej. Zawsze mi przy kupnie błonnika witalnego o tym właśnie przypomina konsultant :) więc nie zapominam o wodzie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...