Skocz do zawartości
Forum

Tryb życia a zdrowie


Gość orzeszek_33

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat i prowadzę specyficzny tryb życia.
Nie jadam śniadań, gdyż nie mam na nie czasu i zdarza się, że czasami moim pierwszym posiłkiem jest obiad około godziny 16. Później zjadam jakąś kolację, np. jogurt, płatki z mlekiem, tosty lub jakieś owoce. Staram się wykonywać różne ćwiczenia, tak dla zachowania odpowiedniej formy, jednak z braku czasu nie zawsze mi się to udaje. Prawie codziennie piję kawę: 1 lub 2 dziennie. Oczywiście słodkie (z cukru nie jestem w stanie zrezygnować). I żuję dość sporo gumy miętowej. Staram się też pić dużo wody i unikać słodyczy, jednak czasem skuszę się na kawałek czekolady.
Moje pytanie dotyczy tego, czy taki tryb życia może mi w jakikolwiek sposób zaszkodzić? Czy mogą pojawić się jakieś problemy zdrowotne? Jeżeli tak, to jakie?

Odnośnik do komentarza

no na pewno to że jesz tylko dwa posiłki nie jest zdrowe. Śniadania są bardzo wazne, bo pobudzają organzim i metabolizm a także dają energię na poranek. Co do żucia gumy, jeśli żujesz ją często i długo to może nabawić się wrzodów onieważ nie jedząc nic albo jdząc mało żołądek jest pusty, żucie gumy powoduje zwiększone wydzielanie się kwasu żółądkowego który nie mając co trawić będzie nadtrawiał żółądek.

Odnośnik do komentarza

ogranicz cukier. Policz osbie ile kalorii wprowadzasz tylko dzięki samemu cukrowi: 100g cukru to jakieś 405 kcla, jedna łyżeczka ma 6 g czyli jakies 24 kcal. To teraz pomnóż to przez ilość łyżeczek którymi śłodzisz i wychodzą naprawdę kosmiczne liczby

Odnośnik do komentarza

Witam,
Powinieneś jeść śniadania. Nawet jeśli nie masz na nie czasu warto zjeść choćby jogurt lub jabłko. Śniadanie daje energie i siły na przedpołudnie. Nie jedzenie śniadań prowadzi do ospałości i braku energii. Ludzie nie jedzący śniadań zazwyczaj są bardziej nerwowi, drażliwi, mają problemy z koncentracją. Jeżeli często zdarza ci się jedzenie dwóch lub jednego posiłku w ciągu dnia to możesz w niedalekiej przyszłości spodziewać się rozregulowania pracy układu pokarmowego, mogą pojawić się zaparcia, wzdęcia, bóle brzucha i głowy. W dalszej przyszłości mogą pojawić się wrzody i podrażnienia śluzówki żołądka.
Co do żucia gumy. Tu króluje zasada co za dużo, to nie zdrowo. Jeżeli żujesz gumę zbyt długo ( więcej niż 20 minut) to możesz doprowadzić do zbytniego obciążenia stawu skroniowo-żuchwowych i przerostu mięśni żwaczy.
Dodatkowo jeśli żujesz gumę zbyt często w dodatku nad czczo to możesz doprowadzić do uszkodzenia błony śluzowej żołądka i tym samym nabawić się wrzodów.
Innym skutkiem ubocznym nadmiernego żucia gumy mogą być kłopoty z układem pokarmowym, gdyż nadmierne ilości sorbitolu i ksylitolu ( substancji słodzących używanych w gumach do żucia zamiast cukru) mogą powodować biegunki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...