Skocz do zawartości
Forum

Dieta na schudnięcie 8 kg


Gość niczyja13

Rekomendowane odpowiedzi

hej :)
pytanie nie powinno brzmiec "jaka dieta bedzie najlepsza", tylko ile powinnam/powinienem jeść. to od tego ILE jesz zależy głównie czy schudniesz, a nie od tego CO jesz. musisz jesc po prostu mniej kalorii, niz Twoje ciało potrzebuje dofunkcjonowania (tzw. "zapotrzebowanie" czy "metabolizm"). gdy to zrobisz, Twoje ciało pobiera resztę potrzebnych mu kalorii z zapasów tłuszczu :)

każda dieta na której ktokolwiek kiedykolwiek schudł ma tę jedną wspólną cechę - je się mniej kalorii, niż Twoje ciało spala. nawet jeżeli robi się to nie świadomie! diety typu "białkowe", "atkinsa" i inne podobne przynoszą niektórym rezultaty, ponieważ na tych dietach je się takie typy jedzenia które bardzo mocno zapychają nas i w efekcie jemy mniej kalorii niż ciało potrzebuje. to wyłacznie dlatego spala sie tluszcz, inaczej sie nie da

odsyłam po konkretniejsze info do tego jednego artykułu: http://zrzucaj.wordpress.com/

Odnośnik do komentarza

no nie zgodzę się z tym artykułem że ćwiczenia nic nie dają. Dla mnie to jakiś non sens. Jasne że aeroby dają efekty bo przez nie więcej się spala kalorii. Człowiek ćwicząc musi zdobywać energię, a z czego ma ją zdobywać jak nie z zapasów składników zapasowych takich jak między innymi tkanka tłuszczowa. Owszem samo ograniczenie kalorii przyniesie efekt ale na krótko, ponieważ organizm się przystosuje i spowolni metabolizm. Dlatego też ćiwczenia w procesie chudnięcia są bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...