Skocz do zawartości
Forum

Dieta przy zapaleniu żołądka i dwunastnicy


Gość Apolinary

Rekomendowane odpowiedzi

Zachorowałem za przewlekle zapalenie żołądka i dwunastnicy. (czekam na wyniki histopatologiczne) nie wiem co mam robić praktycznie nic nie jem bo nie wiem co mogę;/ Zrobiłem testy alergiczne których kompletnie nie rozumiem (kontrola dodatnia 4/6, kontrola ujemna 0/0, jajka 2/2 i kakao2/2) nie wiem czy mogę spożywać jajka, co mogę jeść w tej chorobie. Na domiar złego Choruje na jelito drażliwe. Proszę o pomoc i poradę co mogę jeść a czego nie i czy mogę jeść jajka w tej chorobie.

Odnośnik do komentarza

ok. Jestem. To jest dość stara książka ale nie sądzę aby coś miało się w tym zmienić, tylko nie wiem jak to ma się do Twoich alergii bo też nie rozumiem Twojego zapisu. Nie jestem lekarzem więc tak dokładnie Ci nie powiem.
W tej książce piszą, że dieta powinna być lekkostrawna. Powinieneś unikać dań smażonych, tłustych, pieczonych czy duszonych w tłuszczu. Powinieneś ograniczyć też ostre przyprawy i sól. Co do innych rzeczy unikaj produktów z dużą ilością błonnika ( pieczywo pełnoziarniste, razowe, owoce i warzywa które sa niedojrzałe - tylko bardzo dojrzałe owoce możesz jeść i to te które nie są kwaśne). To samo tyczy się kasz, wybieraj te o minimalnej ilości błonnika. Tu chodzi oto że błonnik jako takie nie jest trawiony przez organizm ludzki, w rezultacie jeśli go dużo spożywasz będzie on sprawiał że żołądek wytworzy więcej kwasu żołądkowego - a tego chcemy uniknąć. Unikaj tłustych śmietan, twarogów, serów topionych, fermentowanych napojów mlecznych. Wszystko co tłuste musi być ograniczone do minimum. Zabroniony jest tez alkohol i palenie . Unikać musisz też mocnej kawy i herbaty, kaka, gazowanych napojów, czekolady, pralinek, lodów, tortów i kremów.
No to co jest zatem dozwolone:
1. pieczywo białe z mąki z wysokiego przemiału , sucharki, lane kluski, miękkie łazanki ( ale bez kapuchy), drobny, miękki makaron.
2. Kasze o minimalnej zawartości błonnika np kasza manna, krakowska - muszą być rozgotowane w wodzie i przetarte - czyli kleiki.
3. Melko tylko świeże, herbata z mlekiem, kawa zbożowa z mlekiem, budynie, galaretki, kasze na mleku, niekwaśny twarożek., śmietana do 9%
3. Oliwa i oleje roślinne
4. chude mięso ; kurczaki, cielęcina, wołowina, chudy schab, szynka - gotowane do zupełnej miękkości po czym mielone. . Chude ryby
5. przeciery warzywne i warzywa gotowane do miękkości, potem moga być już nieprzecierane ale muszą być gotowane
6. delikatne zupy na wywarze z włoszczyzny, chude.
7. Napoje bawarka, kawa zbożowa z mlekiem, słabe napary herbat, soki owocowe i warzywne rozcieńczone wodą.
8. Galaretki, kiśli, budynie, kompoty, czerstwe bułki drożdżowe
9. Owoce niekwaśne, dojrzałe ale nie psujące się, gotowane, przecierane.
To jest dieta na zapalenie żolądka. Nie wiem czy jest dobra czy jest zła ale wydaje mi isę że nie powinna ci zaszkodzić.
Co do jajek to piszą aby nie jeść gotowanych na twardo i smażonych na tluszczu ale nie wiem czy jesteś na nie uczulony czy nie. Wydaje mi się że jesteś ale to tylko moje domysły. Mam nadzieję że pomogłam.
Najlepiej to by było jakbyś poszedł jeszcze raz do tego lekarza, albo chociaż do rodzinnego i zapytał się o dietę, możesz tez iść do dietetyka, w większych poradniach przyjmuje na nfz więc nic nie bedziesz placił.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...