Skocz do zawartości
Forum

Wzdęty brzuch po posiłku a dieta


Gość justynaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość justynaaaaaa

Witam. Mam 18 lat, 160 wzrostu i waze 60 kg. Zaczęłam się odchudzać , przeszkadza mi brzuch i masywne uda . Zauważyłam ze gdy nie jem mój brzuch jest normalny , a gdy tylko cos zjem od razu się robi wielki jak balon . Co powinna zrobic , żeby moj brzuch był zawsze podobnych rozmiarow i nei pęczniał po zjedzeniu chociazby jabłka ?

Odnośnik do komentarza

a co jesz? Bo jesli to są np fasole, grochy, brokuly, kalafiory, kapusta, śliwki, gruszki czy jablka albo jajka to ma prawo pęczniec. Radziła bym spróbować wprowadzić więcej warzyw do diety, wtedy powinno jakoś się unormowac. A jak nie to możesz też iść do lekarza, bo może masz jakieś problemy gastryczne albo alergie pokarmowe

Odnośnik do komentarza

Nie piszesz nic na temat swojej diety, tego co jesz i co pijesz a to dość ważne. Przyczyny wzdętego brzucha mogą być różne:
1. Połykanie zbyt dużej ilości powietrza podczas jedzenia.
2. Picie napojów zawierających dużą dawkę dwutlenku węgla
3. Spożywanie artykułów spożywczych zawierających duże ilości sorbitolu .
4. Spożywanie produktów zawierających węglowodany nie trawione przez bakterie jelitowe
5. Spożywanie w dużych ilościach kalafiora, brokuł, kapusty, grochu, fasoli a także śliwek, jabłek czy gruszek.
6. Wzdęcia są też objawem źle przeprowadzonego procesu odchudzania się i zaburzeń odżywiania
Poniżej przedstawię kilka sposobów na radzenie sobie ze wzdętym brzuchem:
1. Jedz powoli, podczas jedzenia nie spiesz się, bierz małe kęsy i dokładnie przeżuwaj
2. Ogranicz ilość napojów wysoko gazowanych.
3. Ogranicz żucie gumy.
4. W swojej diecie ogranicz ilość węglowodanów na rzecz białka.
5. W aptece jest wiele środków wspomagających walkę ze wzdęciami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...