Skocz do zawartości
Forum

Mleko bez laktozy


Gość ASKA1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio często słyszę pozytywne opinie o mleku bez laktozy nie tylko z punktu widzenia problemów z przyswajaniem laktozy, ale także jako bardzo dobry produkt odżywczy lepiej tolerowany przez organizm ludzki oraz jako świetny materiał budulcowy masy mięśniowej. Na stronie znalazłam właśnie takie mleko bez laktozy. Jakie są Wasze opinie na temat?

Odnośnik do komentarza

W sumie pierwsze słyszę o mleku bez laktozy.

Myslę że przy odchudzaniu może mieć to znaczenie ponieważ na wielu forach sportowych doradzano mi właśnie odstawić (ograniczyć) nabiał ze względu na laktozę, ponieważ jest ona długo trawiona przez organizm i może powodować otłuszczenie i wywalać brzuch. Czytałam też opinie ludzi którzy właśnie odstawili nabiał i wiele osób właśnie osiągało lepsze efekty po odstawieniu takich rzeczy. Jeszcze się nie zdecydowałam na ten krok.

Odnośnik do komentarza
Gość katamanna

Ja już od dłuższego czasu piję mleko bezlaktozowe i jestem bardzo zadowolona, jest smaczne i faktycznie organizm lepiej sobie radzi z jego przyswajaniem. Mi do gustu szczególnie przypadło mleko ryżowe

Odnośnik do komentarza

Teraz już na szczęście w prawie każdym sklepie można kupić takie mleko i nie tylko, bo tych produktów bez laktozy jest już coraz więcej. U mnie najczęściej kupujemy takie mleka, jogurty u sery https://www.kaufland.pl/asortyment/k-classic-bez-laktozy.html - głównie dlatego, że pasują one i dzieciom i dorosłym, a nie są pozbawione smaku ani takiej naturalnej konsystencji. To pełnowartościowe zamienniki tradycyjnych produktów mlecznych, więc przynajmniej ze względu na wcześniejsze problemy, mimo obaw, nie musieliśmy zrezygnować z tego, co najbardziej lubimy, czyli owsianki, jogurty z owocami i domowe serniki :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...