Skocz do zawartości
Forum

Czy jedzenie z grilla jest zdrowe?


Gość Mistrzunio

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mistrzunio

Hej sezon grillowy w pełni wiec moje pytanie bedzie się odnościć potraw z grilla. Czy one są zdrowe? Czy nie? Bo ostatnio słyszałem że podczas grillowania powstają rakotwórcze zwiazki i tak mnie zaczeło to zastanawiać?

Odnośnik do komentarza
Gość libertyprime

Przede wszystkim trzeba wiedzieć jak te potrawy przyrządzać.
Głupia folia aluminiowa zawiera w sobie szkodliwe związki,a na grillu owijamy w nią ryby np.

Jedzenie z grilla jest dużo mniej kaloryczne niż smażenie na patelni np.
Takie potrawy tracą mniej cennych związków niż podczas smażenia czy gotowania.
Sam tłuszcz z kiełbasek czy mięsa wytapia się szybko,a jak wiadomo mięsko na patelni ten tłuszcz pochłania i jest cholernie pyszne :) Dobrą alternatywą są patelnie na których nie smaży się na tłuszczu bądź oliwa w spray'u-nie posiada kalorii.

Odnośnik do komentarza

hmm... to chyba trochę źle zadane pytanie... Jedzenie, owszem jest zdrowe lub niezdrowe samo w sobie, i niektórych "niezdrowych" właściwości nie wyeliminuje żadna obróbka termiczna.
Więc tak, grillowanie, to jedna ze zdrowszych metod przygotowania posiłku, ale obiad z grilla jest zdrowy tylko, jeśli grilluje się zdrowe jedzenie ;)
Trzeba też pamiętać o tym, żeby nie grillować na "nagim" ruszcie - jedzenie nie może mieć kontaktu z otwartym ogniem! Radzę zaopatrzyć się w tacki do grillowania.
No a w domu to patelnia grillowa, ale tu też trzeba uważać na zdzierający się teflon

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...