Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie po braku wcześniejszych efektów


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

jestem tutaj nowa, Kinga- miło mi. Mam 31 lat, 158 cm i 64kg wagi, moim celem jest 55 kg. Chce zmienić moje nawyki żywieniowe, jestem po diecie Ducana, ale niestety nie przyniosła oczekiwanych skutków, postanowiłam zmienić ogólnie mój jadłospis oraz zacząć ćwiczyć - basen. Proszę o jakieś porady, możecie się podzielić swoimi doświadczeniami?

Kinga

Odnośnik do komentarza

Mój znajomy ostatnio był na tej diecie pół roku i lekarz mu niedawno powiedział że ma powiększoną wątrobę i coś z nerkami i innej przyczyny jak ta dieta nie znaleźli. Najlepiej poczytaj trochę o zdrowym żywieniu i zacznij powoli wprowadzać zasady a nie baw się w jakieś diety.

Z ćwiczeń to basen jest dobry pod warunkiem że nie idziesz się tam popluskać tylko pływasz tak żeby się wymęczyć. Proponuje też dołożyć ćwiczenia siłowe ogólnorozwojowe. Nie spalają tak tłuszczu jak aeroby ale poprawia się wygląd, mięśnie robią się bardziej zbite i dane miejsce można trochę wymodelować. Ja mam na przykład oponkę ale dzięki ćwiczeniom siłowym brzuch jest jakby na wciągnięciu cały czas, boczków nie mam takich widocznych uda jak usiądę to mi się nie rozlewają, ramiona też lepiej wyglądają. Tłuszczyk w końcu zrzucę ale na razie dobre i to.

Odnośnik do komentarza

Cześć,

ja "ćwiczę" obecnie na podstawie 6Veidera, tzn. te ćwiczenia które się w 6V zawierają, ale nie w takich ilościach.

Co do diety, też dochodzę do takiego wniosku, że potrzeba mi coś na dłuższą metę, czyli zmiana ogólna odżywania. Potrzebuję jednak jakieś pomocy, niestety cierpię na niedobór czasu:) Ja tymczasem lecę na basen, tak szybko przed pracą jeszcze;)

kiniapl

Odnośnik do komentarza

Hej;)

do kiniapl:
- A jak z tą dietą "Ducana" u Ciebie było? Hmm, sama jestem ciekawa, gdyż ostatnio przydałoby się coś zmienić w moim życiu a rocznikowo widzę jestem podobnie do Ciebie. Pisząc "zmiany" mam na myśli głównie zdrowsze odżywianie, albo dietę, która pomogła by zgubić zbędne kilogramy. Niestety charakter pracy nie ułatwia temu.

Co do basenu- fajna sprawa, ale trzeba mieć jednak tą godzinę, czy tez dwie czasu po pracy, ew. przed (dla szczęśliwców, którzy do pracy mają na godzinę 9-ą;)

Odnośnik do komentarza

To Xenomorphia : Dukan niestety nie sprawdził się u mnie, bo zgodnie z nią byłam na czwartym etapie (normalne jedzenie, na jedne dzień wraca do fazy ataku). A moje ciało wracało do poprzedniej wagi, dodatkowo zdrowotnie na tym źle wyszłam, bo rozstroiło to mój organizm. Znajomy ostatnio polecił mi dietetyka;)

kiniapl

Odnośnik do komentarza

jeśli dieta Ducana polega na jedzeniu protein i unikaniu węglowodanów to w mięśniach zabraknie glikogenu i siłą rzeczy znaczna część zrzuconej wagi to będzie woda która gromadzi się w mięśniach. Po powrocie do jedzenia węglowodanów glikogen się uzupełni i ta woda wróci więc i waga też.

Odnośnik do komentarza

Hej,

od piątku stosuję się do zaleceń vivalavita i powiem Wam, że wcale nie ma źle, przeciwnie jedzenie dobre;) Dzisiaj robię sobie na obiad Rybę grillowaną z czosnkiem i pietruszką, pysznie brzmi. Właśnie spostrzegłam, że każdy dzień jest rozbity na poszczególne ilości kalorii, węglowodanów, tłuszczy, białka i rzeczywiście mój jadłospis dostarcza wszystkiego czego mi potrzeba;)

kiniapl

Odnośnik do komentarza

Co do diety DASH. Jest to dieta przeciwdziałająca nadciśnieniu tętniczemu, dodatkowo obniża ona cholesterol i przeciwdziała miażdżycy oraz przeciwdziała otyłości. Jej nazwa pochodzi od badania Dietary Approach to Stop Hypertension (DASH), w którym określono wpływ ści-
śle określonego pożywienia (zastępującego typową
amerykańską dietę) na ciśnienie tętnicze.Wyniki tego badania wskazywały na zmniejszenie ciśnienia tętniczego u grupy w której zastosowaną te zalecenia. Dieta DASH bazuje na obniżeniu sodu w diecie, zauważono, jeżeli obniży się ilość spożywanego sodu do tj. 6 g NaCl na dobę to ciśnienie skurczowe zmniejszy się o 2,1 mmHg, a dalsze zmniejszenie ilości sodu spowoduje spadek ciśnienia skurczowego o 4,6 mmHg.
Człowiek do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje
8–10 mmol/dobę. Ta wartość w obecnych czasach jest wielokrotnie przekroczona, przeciętny mieszkaniec Europy spożywa 140–150 mmol/dobę sodu. Sód powoduje wzrost ciśnienia tętniczego i prowadzi do nadciśnienia tętniczego, dlatego tak ważne jest jego ograniczenie.
Zasady diety są następujące:
1. Zaleca się spożywanie 7-8 porcji dziennie produktów zbożowych. Błonnik w nich zawarty obniża wchłanianie się tłuszcz.
2. 4-5 porcji owoców i warzyw dziennie. Flawonoidy zawarte w warzywach i owocach wpływają na obniżenie ciśnienia tętniczego. Zalecane jest spożywanie bananów, pomidorów czy awokado
3. 2 porcje niskotłuszczowego lub odtłuszczonego nabiału, chudego mięsa lub ryby ( Ryby powinny być spożywane w ilości około 300g na porcję 2-3 razy w tygodniu).
4. Eliminacja tłuszczy pochodzenia zwierzęcego a na rzecz
tłuszczy roślinnych. Tłuszcze roślinne spożywane 2-3 razy na dobę w postaci margaryn, oliwy z oliwek i oleju rzepakowego). 27% kalorii powinno pochodzi z tłuszczy.
5. 4-5 razy w tygodniu zaleca się jedzenie orzechów i roślin strączkowych. Zawierają one dużo potasu, magnezu a także nienasyconych kwasów tłuszczowych.
6. W ciągu dnia zaleca się wypijanie 8 szklanek płynów w postaci wody mineralnej, zielonej herbaty, soków owocowych i warzywnych ( nie dosładzanych, soki warzywne bez soli)
7. Należy ograniczyć, a najlepiej wyeliminować produkty wysokoprzetworzone, fast foody, posiłki typu instant, alkohol, kawę oraz palenie tytoniu.
8. Potrawy powinny być gotowane na parze, w wodzie lub pieczone albo duszone.
9. Oprócz diety, zlecana jest także aktywność fizyczna.
Oprócz działania obniżającego nadciśnienie tętnicze dieta DASH skutecznie walczy ze zbędnymi kilogramami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...