Skocz do zawartości
Forum

Dieta odchudzająca i ćwiczenia dla nastolatka z nadwagą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosiłbym o jakieś rady dla mnie jak schudnąć. Mam 17 lat, wzrost 192 cm i waga 104 kg. Mam nadwagę i chciałbym zejść do mojej normalnej wagi czyli 92 kg. Ogólnie też chce odchudzić ciało by lepiej wyglądać, na szczęście jestem wysoki więc tak strasznie po mnie nie widać tej otyłości ale trochę przy gruby jestem. Partie które chciałbym odchudzić to wszystko xd. Mam trochę brzucha, mam też lekko otłuszczone ręce (ale tylko lekko ponieważ sporo ćwiczyłem biceps więc trochę się spaliło), mam też trochę otłuszczone policzki i mam taką małą drugą brodę. Nie mam pojęcia jaką mam zrobić sobie dietę, jestem w tym zielony, czytałem gdzieś że powinienem zrobić tak by mój bilans kalorii wynosił -500 utrzymania stałej wagi czy jakoś tak tylko nie mam pojęcia jak mam do tego dojść. Co do ćwiczeń zacząłem robić ABS, ale czytałem że to i A6W to są ćwiczenia wzmacniające i tylko się będę katował a efekt będzie nikły. Zacząłem biegać, płuca mam mocne bo się wolno męczę ale nogi nie wyrabiają i po 3-4 minutach biegu już tak bolą że nie mam siły biegać i więcej chodzę niż biegam.
Mógł by ktoś mi poradzić jakie ćwiczenia są dobre na szybkie schudnięcie i jeszcze jakaś dietka by się przydała. Co do diety od 2 miesięcy jem tylko jedzenie z pary, nie jem słodyczy i pije tylko wodę, udało mi się przez 2 miesiące schudnąć tylko 3 kg od prawie miesiąca dalej siedzę na wadze 104 kg i nie chce w ogóle spaść. Szukam czegoś co przyniesie prawdziwy efekt, że będzie po mnie widać że chudne, nie ważne ile mnie to wysiłku będzie kosztowało bo jestem nieźle zmotywowany tylko planu brak.
Z góry dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza

Z Dietą to jest temat rzeka, ale jesteś jeszcze młody więc powinieneś dostarczać to czego organizm potrzebuje. Deficyt kaloryczny możesz zrobić przez ćwiczenia. Postaraj się ustawić sobie przynajmniej 5 posiłków dziennie i nie podjadać między nimi.

Za spalanie tkanki tłuszczowej odpowiadają ćwiczenia aerobowe czyli bieganie, pływanie, jazda na rowerze, szybki marsz, skakanie na skakance, wiosłowanie. W twoim przypadku najlepsze by było pływanie, bo nie obciąża tak stawów, ale jeszcze możesz spróbować szybkich marszów (musisz się męczyć przy ćwiczeniach). Więc dobrze jest wybrać któryś z tych sportów dla spalania.

Jeśli chodzi o ćwiczenia siłowe to także je wykonuj. Nie spali to za bardzo tłuszczu bo spalanie tłuszczu nie jest miejscowe, ale na pewno sprawi że te partie lepiej będą wyglądać. Brzuszki możesz ćwiczyć ale bez przesady. Przy A6w robi się najlepiej się robi na początku i widać efekty ale później jak nie masz odtłuszczonego brzucha to już nic więcej nie zobaczysz. Oczywiście codzienne ćwiczenie brzucha też nie jest potrzebne. Poza tym przy ćwiczeniach brzucha powinno sie dla równowagi ćwiczyć mięśnie pleców a tych już szczególnie nie powinno się codziennie ćwiczyć. Lepiej ten czas poświęcić na ćwiczenie różnych partii ciała, czyli nogi, ramiona, plecy. Im więcej mięśni będzie pracować tym lesze będzie spalanie podczas ćwiczeń aerobowych. Waga może i wtedy nie spadnie ale centymetry w poszczególnych partiach będą lecieć.

Dodam jeszcze od siebie że ja sporo przez ostatnie miesiące ćwiczyłam nogi (ćwiczenia siłowe z obciążeniem: przysiady, przysiady wykroczne w przód i w tył i w bok, przysiady sumo), wcześniej też miałam problemy z kolanami, a już ich nie mam. Skakałam ostatnio po górach to z raz mnie coś tam zabolało w kolanie a tak to nie czuję żeby coś bolało. Wagi za wiele nie zrzuciłam bo próbowałam też coś mięśni wyrobić, a mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, więc to raczej nie od spadku wagi.

Odnośnik do komentarza

Jaa mam 12 lat.. Nie jest ze mną aż tak źle, więc myślę, że wam pomogę. Musicie wszyscy pamiętać, że tłuszcz spala się, ale przy tym stoi także proces rozwijania się mięśni. Mięśne są w każdym z nas. One też mają swoją wagę. Nie patrzcie tylko na wagę, lecz także na cm. w pasie. Zmierzcie się, a za mniejwięcej 1 tydzień sprawdźcie efekty. Mięśnie są cięższe od tłuszczu. :) Nie dziwcie się, jest to masa mięsa. Weźcie np. do ręki kg. słoniny i kg. mięsa... I coo? cięższe mięso prawda? ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Olusia080

Jeżeli chodzi o odchudzanie w wieku poniżej 18 lat raczej diety nie są dobrym rozwiązaniem sama się przekonałam ja nie mam tak na prawdę żadnych problemów z wagą po ważę 50 kg na 163 cm i mam 15 lat chociaż jak dla mnie przydało by się schudnąć ale dieta to nic dobrego ... ostatnim razem w ciągu dnia miałam straszne wahania temperatur nie polecam ale zdecydowałam się na ćwiczenia, które dają rezultaty :)
dobra stronka : http://www.biegaj40minut.pl/
można biegać, można robić brzuszki czy trening aerobowy ...

Odnośnik do komentarza

sama miałam otyłość w wieku 11nlat mierzylam 133 a warzyłam 60 km. nie stosowałam diety ale zato ćwiczyłam dużo bardzo dużo na youtube jest filmik na brzuch i boczki 2 miesiące i 25 kilo mniej a teraz mam 75 degagramów niedowagi polecam .otpisujcie na skutki

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...