Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku Niewiem01


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem dziewczyna w wieku 17lat, mam 174cm wzrostu i odkad pamietam waze okolo 60kg (od 58kg do 63kg), w tej chwili waze 61kg i chcialabym schudnac przynajmniej do 57kg, co wiecej mam typowa figure gruszki; troszke brzuszka, ale nie za duzo, szczupla talia i niestety dosyc grube uda.
Chodze okolo 7km dziennie, biegam okolo 20min cztery razy w tygodniu (zazwyczaj 1km w 4/5minut, ale w zaleznosci od dnia czasami biegam troszke szybciej lub wolniej), do tego staram sie skakac codzienie na skakance przynajmniej z 10/15min, w zeszlym tygodniu zaczelam tez zajecia z parkour'u (niestety sa tylko w piatki i trwaja 2h, 20minut to rozgrzewka w ktorej jest sporo cwiczen na rece, brzuch i nogi,reszta zajec jest natomiast przeznaczona glownie na skakanie, bieganie oraz balans).
Mam dosyc dziwne nawyki zyweniowe, rano jem platki z mlekiem lub kanapke z serem wiejskim, gdy jestem w szkole okolo 10:30 jem jablko, o 13:00 jakas kanapke, zupe albo ryz, nastepnie okolo 16:30 zjadam na cokolwiek mam ochote (zazwyczaj jakies mieso i salatke), pozniej staram sie nic nie jesc, ale jak zglodnieje to jeszcze cos zjadam (zazwyczaj owsianke lub platki).
Natomiast gdy nie jestem w szkole zazwyczaj jem takie same sniadanie okolo 9:30 (po bieganiu), pozniej jem okolo 14:00 jakas kanapke, owoc lub salatke, a o 17:00 obiad + salatke, gdy mam wolne czesto klade sie okolo 1/2, wiec czasami tez jem jeszcze kolo 20/21 (platki lub jakies owoce). Nie jem raczej slodyczy ani tlustych rzeczy, poniewaz raczej mi nie smakuja, ale czasami sie skusze na cos slodkiego, poniewaz mama trzyma sporo tego w domu :/ Mam takze nie tolerancje na glukoze wiec nie jem za bardzo rzeczy ktore zawieraja make.

W kazdym badz razie pisze, poniewaz chcialabym ustalic sobie jakas logiczna diete ktora zawiera wszystkie witaminy ktore potrzebuje, a takze ktora jest rozsadna i pozwoli mi schudnac, lecz nie za bardzo moge sobie z tym poradzic, poniewaz nigdy czegos takiego nie robilam. Co wiecej licze na propozycje cwiczen ktore powinnam wykonywac (jednakze prosze nie dawac mi cwiczen wylacznie na brzuch, poniewaz zanim zaczne je wykonywac chcialabym najpierw troszke schudnac).

Z gory dziekuje, M.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Moje pierwsze pytanie to czy jesteś pewna że masz nietolerancje glukozy? Czy aby nie jest to nietolerancja glutenu? Bo to dwie różne rzeczy.
Co do Twojego postu to Twoja waga jest prawidłowa więc dieta odchudzająca raczej nie jest Ci potrzebna. Jeśli chcesz wymodelować sylwetkę to polecam ćwiczenia. Zajęcia z parcouru są dobrym sposobem na wyrzeźbienie mięśni, jednak zajęcia raz w tygodniu to trochę mało.

Odnośnik do komentarza

Z tym nic nie jedzeniem po 16. 30 to nie przesadzaj. To nie jest wcale takie dobre jak to opisują. Owszem coś tam można na tym schudnąć ale przez to że na noc organizm jest w głodówce. Jak organizm długo nie dostaje jedzenia to zaczyna magazynować, albo spalać mięśnie. A jeszcze na koniec i tak nie wytrzymujesz i ładujesz się węglowodanami (owoce, płatki, owsianka). Węglowodany sa potrzebne bardziej z rana żeby dostarczyć energię a na wieczór są zbędne. Na wieczór potrzebne jest żeby zjeść coś co zawiera białka, np mięso, ryba, kurczak, w ostateczności może być też ser biały, albo jajka i już bez dostarczania zbędnych węglowodanów.

Odnośnik do komentarza

Przy figurze gruszki należy kłaść nacisk na spalenie tkanki tłuszczowej z ud i bioder. Należy jednak pamiętać, że nie wolno przesadzić, gdyż spowoduje to zbytni rozrost tkanki mięśniowej w tych partiach ciała. Bardzo dobrym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej jest jogging lub marsz. Poświęć codziennie 30 minut ( nie dłużej) na jogging lub marszu.
Innym problemem z, którym często borykają się gruszki są wąskie i opadające ramiona. Dlatego też warto wykonywać na nie ćwiczenia aby poprawić proporcje. Na tę cześć ciała polecam pompki, mogą to być klasyczne pompki lub tzw: damskie. Dodatkowo wszelkie ćwiczenia na biceps i triceps również będą dobrym rozwiązaniem.
A oto kilka ćwiczeń ka ramiona które możesz wykonywać:
1. Ćwiczenia na ramiona
2. Ćwiczenia na ramiona i ręce

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...