Skocz do zawartości
Forum

Prawidłowa waga ciała a BMI


Gość Achaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was wszystkich!
Wiele osób przelicza sobie BMI, a tak naprawdę obliczenie prawidłowej masy ciała nie jest take trudne i nie potrzebuje wiele zachodu :)
Przypuśćmy, że dziewczyna ma 165 cm wzrostu, a waży mało, bo np 49kg. Ile powinna ważyć, żeby wyglądać dobrze? Obliczając BMI patrzymy tylko na fakt czy mieścimy się w granicach normy, a tak naprawdę dolne granice normy to już dział dla chudzinek, a te górne granice, to już ludzie troszkę przy kości :) Jak zatem w prosty sposób obliczyć dziewczynie, o której wyżej napisałam, wagę? 165cm czyli 65-10=55. Jej waga powinna zatem wynosić 55-60 kg aby wyglądała normalnie. Wszystko zależy też od budowy naszego ciała - np jeśli ta dziewczyna jest szeroka w biodrach, to lepiej żeby nie tyła do 60 kg, bo już będzie wyglądać jakby miała lekką nadwagę :) jeśli jednak jest w biodrach wąska i ma drobne kości, to nie zaszkodzi aby przytyła nawet do tych 60kg. Mam koleżankę o tym wzroście, która waży właśnie 60 kg i wygląda naprawdę ładnie :)
Mam nadzieję, że pomogłam niektórym osóbkom, którym nie chce się korzystać z internetowych kalkulatorów BMI lub liczyć BMI samemu :) O taki łatwy sposób :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...