Skocz do zawartości
Forum

Jak wino wpływa na organizm?


Gość fantik

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli wino dobre (tzn. nie tanie;-), najlepiej jakies gruzinskie, wloskie albo francuskie, to mysle, ze pare razy w tygodniu przed obiadem nie zaszkodzi wypic kieliszek. Np. we Wloszech pija chyba codziennie, ale wiem, ze tez rozcienczaja niektorzy woda i pija jak kompot;-). Biale wino jako aperitif pobudza apetyt.

Odnośnik do komentarza

Wiem ze w krajach śródziemnomorskich wino pija normalnie jak wode, ze tam jest to normalne, ale slytszalam rowniez ze nam, Polakom :) nie poleca sie pic w takich ilosciach wino, bo w Hiszpanii czy we Włoszech rosnie winogrona i ich organizmy sa przyzwyczajeni do wina, a my nie bardzo i dlatego wino nie koniecznie moze wplywac na nasz organizm pozytywnie

Odnośnik do komentarza

Najwiecej wlasciwosci ma wino czerwone, i dobrze wplywa na organizm, zwalcza wolne rodniki, dotlenia, pobudza trawienie. Ale nie przesadzajmy z piciem, od czasu do czasu przed obiadem nawet mile widziane. Nie wiem, jak z winem bialym

Odnośnik do komentarza
Gość Puszysta07

Tak, tez slyszalam o tym ze wino dobrze wplywa na dzialalnosc serca, oczywiscie, czerwone wino, nie wiem czy ma jeszcze jaskies wlasciwosci lecznicze :) ale mysle ze w nieduzych ilosciach na pewno nie zaszkodzi, a o bialym winie to wiem tylko tyle ze zazwyczaj podaje sie do owocow morza i ryb ;)

Odnośnik do komentarza

mi kiedyś koleżanka opowiadała ( a pracuje w szpitalu jako pielęgniarka),że kiedyś przywieźli jej babcie. Miała jakieś problemy z sercem, babcia z tych co wygladają i zachowują sie jak Damy z okresu międzywojennego. - wiecie rękawiczki, piękny sposób mówienia, uczesana, zadbana. Przyjeli ją na oddział. Po 2 dniach od tego babcia dostala objawów odstawienia. o to wszyscy z pytaniem do rodziny, czy babcia lubi drinkować. Oni że nie. Że jest prawie abstynentką i nie ma mowy aby piła nałogowo. Okazało isę że babcia jedynie wypija lampkę wina do obiaduy. ... Tylko ze piła tą lampkę codziennie przez 30 lat. Okazało isę że uzależniła się i dwa dni w szpitalu bez tej jednej lampki doprowadziły do objawów odstawienia

Odnośnik do komentarza

Czerwone wino powoduje między innymi: zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia zawału serca, miażdżycy oraz udaru mózgu, powoduje spadek poziomu złego cholesterolu LDL. Obecność polifenoli w winie powoduje zwalczanie szkodliwych rodników a także wzmocnienie działa innych antyoksydantów. Leczniczy wpływ ma jednak tylko niewielka ilość -125 ml dziennie. Ale i tu należ uważać, ponieważ wino to alkohol i jego duża dawka może powodować odwrotny skutek od zamierzonego. Musimy pamiętać, że wypicie tygodniowej dozwolonej ilości czerwonego wina na raz i późniejsza tygodniowa abstynencja daje odwrotny efekt niż raczenie się tą samą dawką systematycznie przez 7 dni. Dlatego warto jest zachować umiar.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...