Skocz do zawartości
Forum

Czy moja dieta jest zdrowa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Najpierw przedstawię swoje dane.
Otóż mam 15 lat, jestem chłopakiem i ważę jedyne 47kg przy wzroście 166 cm. Planowałem zacząć stosować typową dietę na masę, tzw. "masówkę" i zacząć ćwiczyć na siłowni. jednak spotkałem się z wieloma ludźmi, krytykującymi ćwiczenia siłowe w tak młodym wieku. Dodatkowo byłem ostatnio u lekarza endokrynologa, która stwierdziła, że mam niski poziom testosteronu. A więc stwierdziłem, iż zacznę ćwiczyć na siłowni kiedy pani lekarz ureguluje mi gospodarkę hormonalną i kiedy zacznę normalnie dorastać - teraz na razie brak u mnie owłosienia pod pachami, owłosienia łonowego (tzn. jest, lecz mały, pojedynczy) - to zacznę swoją przygodę z siłownią. Pani doktor dała mi czas do końca wakacji - jeśli poziom testosteronu się nie podniesie - zacznie coś działać pod tym względem. Ja, aby wszystko szło jeszcze sprawniej, zdrowo się odżywiam i uprawiam wszelakie sporty, tj. jazda na rowerze czy jazda konna. Ułożyłem nawet sobie przeciętny jadłospis, ale nie wiem, czy jest dobry. Schemat znajdziecie w załączniku. Uwzględniłem w nim prawidłowe proporcje białka, węglowodanów i tłuszczy, kilokalorii natomiast jest zbyt mało i tu mam następny problem - czym podbić kalorie? I czy ta dieta jest zdrowa, pożywna? Czy przytyję na niej zdrowo? Chodzi mi o nabranie masy mięśniowej, nie tłuszczowej. Chcę przytyć i dlatego jestem otwarty na wszelkie sugestie i porady. I ostatnie pytanie - czy dobrze robię, rezygnując z siłowni do czasu, gdy ureguluje mi się poziom testosteronu? Jeśli wszystko się dobrze skończy, zacznę ćwiczyć. Czy może już lepiej byłoby ćwiczyć? Dodam, że lekarz zakazała mi na okres leczenia hormonami (ewentualnego) ćwiczeń na siłowni.

Przepraszam za rozpisanie się. Mam nadzieję, że pomożecie mi tutaj w tym zakresie. Pozdrawiam.

monthly_2012_06/czy-moja-dieta-jest-zdrowa_106.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość Puszysta07

Myśle ze twoja dieta jest nawet nawet dobra ale czy potrafisz sie jej trzymac, pytam bo ja na przyklad nie potrafie zrezygnowac ze slodyczy, najdluzej wytrzymalam 2 dnin (powaznie) a jesli chodzi o silownie to mysle ze masz racje ze nie cwiczysz teraz, poczekaj jeszcze troche, az lekarz stwierdzi ze juz mozesz :)

Odnośnik do komentarza

Chłopak sprawa nr.1- masz 15 lat i chodzisz na siłownię?- ZWARIOWAŁEŚ?!
To ograniczy Twój ogólny rozwój organizmu a w tym wzrost!! A chyba nie chcesz być przypakowanym krasnalem tylko wysokim dobrze zbudowanym facetem?
Złap się za drążek, pompki i hantelek jak już tak bardzo chcesz, ale nie dźwigaj ciężarów.
Jedz 5 posiłków dziennie bogatych w węglowodany i białko od samego rana, a im bliżej końca dnia jedz mnie węgli.
Pozdro!

Odnośnik do komentarza

W Twoim wieku diety ukierunkowane nie są wskazane. Jesteś młody, dojrzewasz i nie powinieneś zmieniać proporcji składników odżywczych w diecie. Potrzebujesz wszystkich substancji zarówno tłuszczy jak i węglowodanów oraz białek. Najlepszym dla ciebie wyjściem jest zdrowe odżywianie, regularne posiłki, dużo warzyw i owoców. Jeśli chcesz coś zmienić w swoim żywieniu zapoznaj sie z zasadami zdrowego odżywiania

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...