Skocz do zawartości
Forum

Kawa a metabolizm


Gość Daria to ja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daria to ja

Nie odkryłam tego wczoraj, wiem, że kawa wpływa na metabolizm, przyspiesza go ponoć. Czy jeśli ja nie piję kawy w ogóle i nigdy nie piłam, a zaczełabym pić np. filiżankę dziennie przykładowo przed południem po śniadaniu to metabolizm by mi się ruszył?

Jaką powinnam pić rozpuszczalną czy naturalną?

Odnośnik do komentarza

Kawa przyspiesza spalanie, mówię tutaj o zwykłej czarnej, ale ponoć jak się pije ja w dużych ilościach. Ale uwaga!!! Kawa przyspiesza spalanie podczas treningu (czy sama w sobie przyspiesza to nie wiem). Najlepiej jest ją wypić tak na pół godziny przed treningiem. Ja niedawno ograniczyłam picie kawy ale czasem właśnie wypije przed treningiem wtedy dostaję pozytywnego kopa i lepiej mi się ćwiczy, więc tutaj mogę stwierdzić pozytywny wpływ kawy, bo wiadomo jak ćwiczenia sie lepiej robi to i organizm lepiej spala.

Warto też zwrócić uwagę że kawa jest moczopędna i możliwe że jak zaczniesz ją pić regularnie to po prostu zejdzie ci woda. Ja parę miesięcy temu rzuciłam picie kawy po wielu latach codziennego jej picia, i mimo że specjalnie trybu życia nie zmieniłam to nagle pojawiło mi się 3 kg na plusie chyba w ciągu pierwszych 2 miesięcy.

Odnośnik do komentarza

kawa też przyspiesza prace jelit, to tez niektórzy jak się jej napiją to potem gonią do łazienki.Takie działanie ( przyspieszenie metabolizmu, pracy jelit i dawanie kopa) ma kofeina zawarta w ziarnach kawy:) Ja uwielbiam pic kawe i nie wyobrażam sobie aby miała ją rzucić kiedykolwiek

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

No właśnie. Pracę jelit przyspiesza, a dużo ludzi to myli też metabolizmem.

Ja w sumie też nigdy nie wyobrażałam sobie że miałabym kawę rzucić ale odczuwałam silne niedobory magnezu i nawet uzupełnianie go przy kawie nie pomagało. Miałam kołatania serca, wypadanie włosów, skurcze, zmęczenie, problemy hormonalne i wiele innych. Najgorsze to były migreny które kiedyś zdarzały się raz góra 2 razy na miesiąc, a wtedy się nasiliły tak, że czasami po 2 razy w tygodniu. Jak odstawiłam kawę i uzupełniłam magnez to wszystko jak ręką odjął. Teraz czasami popijam ale to raz na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza

Cos w tym jest! Ja tez zauwazylam, kiedy rano na sniadanie wypijam filizanke z mlekiem, to potem mi sie chce do ubikacji, na kupke czasu, ze tak powiem. Mysle, ze to niezle rozwiazanie dla tych, kto lubi kawe a ma problemy z metabolizmem;-) Chociaz sa negatywne skutki kawy: wyplukuje magnez.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Syn mojej siostry ma 13 lat. Ostatnio będąc u niej na wakacjach zauważyłam, że pije on kawę. Dziennie wypija dwie kawy, jedną czarną, a drugą z mlekiem. Ja uważa, że w tym wieku ma jeszcze czas na kwaę i że może mu to zaszkodzić. Czy mam rację bo siostra twierdzi że nic się nie dzieje.
Pozdrawiam
Ania

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...