Forum Żywienie i fitness

Siemię lniane a odchudzanie

~kueczka

~kueczka

Cześć! Nidawno slyszalam ze siemie lniane bardzo pomaga w odchudzaniu, ze ponoc jest bardzo skuteczne? Czy ktos z was stosowal siemie lniane? Jakie sa efekty? I jak sie go stosuje?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

pink elephant

pink elephant

ja jadlam siemien lniane np kromka chleba cienko maslo i posypywalam siemieniem albo zalewalam woda ale przyznam szczerze ze nie zauwazylam efektow chudniecia moze dlatego ze krotko stosowalam to jest zapychajace dziala jak blonnik wiec mimo wszystko musisz oprocz tego pilnowac innych produktow ktore jesz

84373 pink-elephant Kobieta, 29 lat, Złocieniec
aanielkaa

aanielkaa

ja probowałam ale nie dało rady przelknac dla mnie to niedobre okrutnie... ;)

17 aanielkaa Kobieta, 34 lata, Kraków
NikMag

NikMag

Siemię lniane ma kilka zalet które pomagają w procesie odchudzania. Zawiera błonnik i reguluje pracę jelit, reguluje cholesterol. Czytałam jeszcze że w pewnym stopniu może regulować hormony, co w efekcie może zmniejszyć zatrzymywanie wody w organizmie. No i najważniejsza właściwość odchudzająca to jest zmniejszenie wchłaniania glukozy. Zawiera też kwasy omega 3 które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i oczyszczają wątrobę, ale tylko olej tłoczony na zimno. ale jak dobrze sama napisałaś siemię tylko pomaga a nie odwali za nas roboty, ruch i dieta też musi być.

303 nikmag Kobieta, 30 lat, Kraśnik
~PorannaRosa

~PorannaRosa

tylko że jest obrzydliwe w smaku... ma konsystencje takiego gluta, sorry za okreslenie, ale tak jest.

~karalik

~karalik

Ja jalam make lniana, dodawalam ja do maslanki i nawet nawet dalo sie zjesc :)

~eera

~eera

A mam do was pytanko, gdzie to simie mozna kupic? bo moze bym tez sprobowala?...

NikMag

NikMag

siemię można kupić w supermarketach w działach ze zdrową żywnością, najczęściej jest w pobliżu jakichś płatków owsianych kotletów sojowych, błonników i takich tam, chociaż nie w każdym supermarkecie można znaleźć. Widziałam też czasami na targu na stoiskach z przyprawami.

Złośliwa

Złośliwa

wszedzie od supermarketów po apteki. Teraz jest modne wiec nawet nie musisz biegać do sklepów z ekologiczną czy zdrową żywnością

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 29 lat, Warszawa
Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Nasiona lnu zwane siemieniem lnianym ma dużo zastosowań. Wykorzystuje się jako środek na przeczyszczenie i usuwanie zaparć, jako środek osłaniający błonę żołądka, jako środek przyspieszający gojenie ran. do tego ma swoje zastosowanie w odchudzaniu. Nasiona lnu zawierają bowiem dużo błonnika, który sprawia że dłużej czujemy się syci i tym samym nie odczuwamy tak częstej potrzeby spożywania posiłków. Dodatkowo błonnik reguluje pracę układu pokarmowego, likwiduje zaparcia i obniża poziom cholesterolu. Jednak siemieniem lniane cudu nie sprawi i oprócz stosowania go do przyrządzania posiłków należy przejść na zdrową dietę oraz rozpocząć ćwiczenia.

25 kamila-okulska Kobieta, 28 lat, Lublin
NikMag

NikMag

Apropo siemienia i jego smaku, dzisiaj dorzuciłam trochę oleju i siemienia do sosu czosnkowego, który zrobiłam do mięsa. Mój małżonek który powiedział kiedyś że w życiu tego gluta więcej nie tknie, nawet nie zauważył że jadł siemię lniane.

~polli

~polli

Ale to siemie tak normalnie do wszystkiego mozna dodawac czy tylko z woda? czy jak?

NikMag

NikMag

Polli
Lepiej z wodą i to takie już napęczniałe a najlepiej jeszcze trochę wyciśnięte. Najlepiej jest jak najpierw namoczysz i zostawisz na noc aż napęcznieje i dopiero takie spożywać. Jak łykasz ziarna to też trzeba popijać dużymi ilościami wody, bo słyszałam że czasami może zatkać przewód pokarmowy albo się przyklejać do jelita jak nie jest napęczniałe.

~polli

~polli

o matko, a to jest chociaz skuteczne Bo jak na razie to widze ze to po pierwsze obrzydliwie wyglada, po drugie smakuje jeszcze gorej, a po trzecie jeszcze jakies problemy mozna po ni miec

Lada

Lada

Słyszalam ze to wlasnie jest skuteczne i mam zamiar sprobowac, mnie w sumie nie straszy to ze ni smakuje jakos fajnie czy tam wyglada, kiedys musialam pic olej, wiec mysle ze siemie lniane tez bede mogla polknac :)

84844 lada Kobieta, 29 lat, Frampol
NikMag

NikMag

Mi pomogło bardzo w trawieniu, bo kiedyś miałam problemy z zaparciami i to przez lata, a teraz od lata nie mam problemów, mimo że teraz to sporadycznie zjadam. Czy w odchudzaniu pomaga? Ja przy tym schudłam ale stosowałam dietę i ćwiczenia więc jaka w tym zasługa samego siemienia lnianego była to tego nie wiem.

Złośliwa

Złośliwa

podejrzewam że siemię lniane może wspomóc odchudzanie ale nie zastapi ono ćwiczęn i diety. Niestety trzeba się napocić aby schudnąć.

--

Złośliwa

Złośliwa

zrobiłamto sobie dzisiaj nigdy więcej... Niki nie wiem jak ty możesz tego gluta pić... ja mało co nie zwymiotowałam.

--

NikMag

NikMag

Mi akurat ten smak nie przeszkadza ale nie trzeba pić samego, ponoć z jogurtem nawet dobrze smakuje. Ja ostatnio dodałam do sosu czosnkowego to mój mąż się nawet nie skapnął. Poza tym to chodzi o olej lniany a ten ponoć można kupić w kapsułkach, że nawet nie czuć.

~Deszczowa Piosenka

~Deszczowa Piosenka

no ja nie wiem jakoś nie mogę się przekonać. Ostatnio jadłam ciastka takie ziarniaki i tam były własnie ziarna siemienia lnianego... fakt nie było ich za bardzo czuć

~malaczarnaoporanku

~malaczarnaoporanku

Dziewczyny, spróbujcie wypić to z mlekiem, posłodzone miodem albo z dodatkiem kakao :) piłam dzisiaj i całkowicie nie przeszkadzało mi to, że jest to jakaś kleista ciecz.. rozpuszczone w wodzie zmielone siemię wylałam całe do zlewu, bo nie byłam w stanie wypić więcej niż łyżeczki :)))