Skocz do zawartości
Forum

Co sądzicie o sztukach walki?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja chodziłam na karate całą szkołę średnią, tylko też tak nie za regularnie bo miałam też trochę innych zajęć sportowych, potem na studiach trochę zaczęłam taekwondo. To są raczej sporty i szczerze mówiąc z tym co się spotkałam bardziej kładzie się tam nacisk na naukę kopów, bloków, ciosów, Kata (układów ruchów) i wolnej walki, oraz na ćwiczenia wzmacniające i rozciągające niż na jakąś tam obronę przed napastnikami. Chociaż tam właściwie wszystko jest samoobroną. Poza tym w karate zwraca się uwagę na dynamikę technik. W taekwondo długo nie zabawiłam, jest dużo rzeczy bardzo podobnie do karate, ale inne nazwy, w ogóle inny język, trochę więcej kopnięć.
W szkole średniej mieliśmy jakiś czas treningi razem z Judo w jednej sali i tam z kolei było dużo takich podcięć, dźwigni, upadania tak żeby sobie krzywdy nie zrobić, oni tam ćwiczyli dużo różnego rodzaju fikołków.
Aikido z tego co pamiętam to wykorzystywanie siły przeciwnika, przeciwko jemu samemu.

Odnośnik do komentarza

Sama musisz zdecydowac, zawsze mozna przyjsc na pierwszy pokazowy trening. Ostatnio popularna jest krav maga, chociaz jest troche brutalna, ale bardzo przydatna w zyciu, kiedy np. ktos cie będzie chcial zgwałcic, udusić itd. karate, aikido sa ciekawe, ucza cierpliwosci, duzo strechingu maja (rozciaganie) i fajne kimona;-)

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

mi isę podoba capoeira :) Tam to jest wszystko i taniec i sztuka walki i wszytko. Jeśli chcesz się nauczyć samoobrony to zapisz isę na zajęcia z samoobrony bo takie są w większości klubów fitenns

Odnośnik do komentarza

Oj tam oj tam teraz tio juz chyba nie jest takie aktualne, kobiety co raz czesciej pracuja w meskich zawodach i moga sie zajmowac rowniez walka :) tym bardziej ze to jest dla wiekszosci kobiet sposob na ladna figurke, mi sie osobiscie podoba karate :)

Odnośnik do komentarza

Złośliwa
Na moją znajomą kiedyś w Anglii wyskoczył napastnik z młotkiem i chciał portfel. W pewnych sytuacjach nie warto ryzykować.

Czasami na takich kursach samoobrony uczą też podejścia psychologicznego w jakichś sytuacjach kryzysowych, np. jak zmylić napastnika żeby zyskać szanse do ucieczki, albo jak się najlepiej uwolnić z uchwytu, żeby uciec.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...