Skocz do zawartości
Forum

Jak prawidłowo wybrać rower?


Rekomendowane odpowiedzi

HEj,
Słuchajcie mam takie pytanie, jak wybrać rower. Ostatnio stwierdziłam że do pracy będę jeździć na rowerze i w ogóle zacznę jeździć po mieście i tak się zastanawiam jak prawidłowo wybierać rower? Na co trzeba zwrócić uwagę, czym się kierować?

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

idziesz, bierzesz rower siadasz i patrzysz czy Ci pasuje jakie kola itd zalezy do czego chcesz rower czy po miescie to moze byc holenderka jak chcesz jezdzic po lasach to gorski itd w sklepie rowerowym facet Ci na pewno doradzi

Nothing compares, no worries or cares
Regrets and mistakes they're memories made
Who would have known how bittersweet this would taste?

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

oj oni czasem tak doradzą że lepiej nie mówić. Moim zdaniem powinnąs się najpierw zastanowić po co ci ten rower, czy będziesz nim jeździć tylko po mieście czy też po jakiś ścieżynkach. Czy ma to być rower na wyprawy poza miasto czy raczej do spokojnej rekreacyjnej jazy. Jak już to ustalisz, to zastanów się ile możesz na niego przeznaczyć bo ceny są naprawdę różne./

Odnośnik do komentarza

Tym, co wyróżnia rowery miejskie na tle innych jednośladów, jest przede wszystkim układ ramy – jest ona umieszczona w nich bardzo nisko, co znacznie ułatwia wsiadanie. Zwłaszcza w modelach damskich (tzw. damkach, dodatkowo pozbawionych rury górnej), na które bez problemu wsiądzie kobieta ubrana nawet w sukienkę czy spódnicę. 

 

 

______________________________

rower jaki wybrać

Odnośnik do komentarza

Również uważam, że najlepiej zgłosić się do odpowiedniego sklepu, gdzie personel doradzi w doborze odpowiedniego roweru. Warto przy okazji pamiętać o bezpieczeństwie i zakupić sobie tak samo kask na rower. Ze swojego doświadczenia mogę polecić sklep Moto Pelikan, mają super pomocnych sprzedawców, którzy umieją pomóc w podjęciu decyzji. 

Odnośnik do komentarza

Rower musisz wybrać "pod siebie". Weź pod uwagę jak będziesz z niego korzystać, jakie masz umiejętności, wzrost, no i budżet. Ale powiem Ci, że nie ma co oszczędzać - lepsza marka to po prostu lepszy rower i wyższy komfort jazdy. Ja proponowałabym co takiej codziennej jazdy rowery miejskie TREK. Myślę, że w 100% spełnią Twoje oczekiwania. Jest na rynku sklep GOOD SPORT  i tam masz szerowi wybór rowerów tej marki. Rzuć okiem.

Odnośnik do komentarza

Wybór roweru zależy od potrzeb. Jeśli jeździcie codziennie i lubicie ekstremalne trasy, to przyda się rower elektryczny. Ale na szosy warto wybrać rower szosowy. Widziałam, że tutaj takie mają https://www.greenbike.pl/rowery-szosowe-c-17.html . W ofercie sklepu znajdziecie różne marki, także w przystępnych cenach. Chociaż wiadomo, że jeśli rower będzie wykorzystywany codziennie, to lepiej kupić droższy.

Edytowane przez malena76
Odnośnik do komentarza

Widzę, że jeszcze nikt nie poruszył tego tematu, a wydaje mi się, że może was zaciekawić jak wybrać odpowiednią przyczepkę rowerową . Jest fajny artykuł na temat   https://portal.bikeworld.pl/artykul/porady/przeglad_rynku/16935/jaka_przyczepka_rowerowa_dla_dziecka . Myślę, że wszystkim rowerowym rodzicom się przyda ? Mieliśmy z żoną problem, bo nasze dziecko co prawda już wsiada na rower i nawet może chwile pojeździć, ale na dłuższe wypady jeszcze nie da rady się wybrać. Kupiliśmy przyczepkę i spokojnie możemy teraz jeździć w konkretniejsze trasy. 

Odnośnik do komentarza

Przy wyborze roweru lepiej wybrać się do specjalisty. Widziałam, że ten serwis wszyscy chwalą https://www.isport.pl/serwis-rowerowy-krakow/ . Działają w Krakowie, posiadają autoryzację znanych marek, dlatego ich pracownicy muszą wykazać się dużą wiedzą. Przechodzą przez różne szkolenia, dlatego naprawią każdą usterkę, od hamulców, po amortyzatory. Więcej informacji jest na ich stronie internetowej. Więcej szczegółów jest na ich stronie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...