Skocz do zawartości
Forum

Dieta i ćwiczenia na schudnięcie przy occie jabłkowym i zielonej herbacie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 17 lat i przy wzroście 174 ważę 72 kg. Źle się czuję w swojej skórze a nie wiem za bardzo jak schudnąć. Próbowałam już wielu tzw. " diet cud" ale wychodziło tylko gorzej. Zastanawiam się czy jedzenie 4 - 5 posiłków w odstępie 3 godzin + rowerek stacjonarny, rozciąganie, brzuszki da mi dobre i szybkie efekty? Ile razy w tygodniu ćwiczyć? Oprócz tego już od jakiegoś czasu stosuję ocet jabłkowy 3 razy dziennie rozcieńczony w wodzie - pozbywam się przez to uczucia głodu. Piję sporo wody i zielonej herbaty. Jestem na dobrej drodze?

Pozdrawiam
Marta

Odnośnik do komentarza

mysle ze jestes na dobrej drodze nalepiej jest cwiczyc codziennie po trosze i co tydzien zwiekszac odrobine ilosc cwiczen, np. brzuszkow, z rowerem nie przesadzaj, najlepiej tak co 2 dzien, staraj się wiecej chodzic wchodzenie po schodzach i schodzenie dziala korzystnie unikaj smazonego, tlustego i slodyczy i oczywiscie napojow kolorowych

Odnośnik do komentarza

Regularne posiłki o zmniejszonej kaloryczności oraz ćwiczenia na pewno będą skutkować spadkiem wagi. Pamiętaj, że proces odchudzania zachodzi pewnymi etapami i na początku waga szybko spada by po pewnym czasie zatrzymać się na pewnym poziomie.
Umieść w swojej diecie warzywa, zawierają one błonnik który będzie regulował pracę jelit a także przedłuży uczucie sytości. Owoce jedz 2-3 razy dziennie, nie częściej gdyż są zawierają one dość sporo cukru.
Co do ćwiczeń to warto jest robić przerwy jednodniowe pomiędzy treningami tak aby mięśnie miały czas do regeneracji. Jeśli chcesz schudnąć postaw na ćwiczenia aerobowe, ponieważ podczas ich wykonywania jest spalane więcej tkanki tłuszczowej. Oprócz rowerka to mogą być bieganie, skakanie na skakance, jazda na rolkach czy rowerze.

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

to może nie rezygnuj tak całkowicie, tylko zastąp je czymś np spacerem, bo ruch jest bardzo wazny. Sama dieta + ocet pewnie tez da jakieś tam rezultaty ale nie tak dobre jakbyś dołączyła do tego ćwiczenia

Odnośnik do komentarza

to może ja się w końcu wypowiem na temat octu jabłkowego. Przede wszystkim nie popadajmy w paranoję. To, że jest to "ocet" nie znaczy, że jest spirytusowy (tylko taki jest baaardzo szkodliwy!!!!). Sama robię go w domu, można też kupić (pamiętający by sprawdzić skład!). Nie dość, że do słoja wkładam pokrojone jabłka ze skórkami to jeszcze same skórki wrzucam, gdyż własnie tam jest najwięcej witamin.
Do sedna!
Piłam ocet jabłkowy pół roku. Przestałam, ale wzięłam się na nowo do picia, gdyż przez te pół roku :
- czułam się wyśmienicie! miałam dużo energii
- ani razu nie zachorowałam, nawet kaszlu nie miałam
- jadłam wszystko co chciałam, wiec nie wypowiem się w kwestii odchudzania
- poprawił się stan moich włosów, skóry i paznokci
- nawet go polubiłam :D

Byłam niedawno u lekarza, na okresowych badaniach krwi. Lekarz powiedziała, że wszystko jest w normie
(ŻADNYCH CZERWONYCH CZY BIAŁYCH KRWINEK MI NIE ZEŻARŁO!)
i powiedziała również, że mam cholesterol jak u "umarlaka" :D przestraszyłam się, ale lekarz mnie uspokoiła, że jest jak najbardziej w normie, tylko jest bardzo niski poziom :) a! i powiedziała, zę moge jeść tłustości huehue

Wszystko jest ze mną w porządku, nie zniszczyło mi ani wątroby, ani żołądka, ani krwi. Na pewno są osoby, z bardzo delikatnym żołądkiem, więc mogą octu nie przyswajać. Tu się zgodze, wtedy może być niezdrowy.

POLECAM WSZYSTKIM! jeśli się nie możecie przebić ze smakiem, warto jeść minimum(!) 2 jabłka dziennie ze skórką.
Wkleje to na wszystkich forach o occie jabłkowym, tak aby pseudo-znawcy nie wypowiadali się, nie wiedząc nic na ten temat, a sugerując się nazwą "ocet" :D

Odnośnik do komentarza
Gość Madalenka

Ja dużo czytałam o tym occie jabłkowym, czytałam głownie pod kątem odkwaszenia organizmu (bo to podobno jedna z rzeczy która czasem uniemożliwia odchudzanie ) no i faktycznie sporo dziewczyn go pije , ale jak poczytałam dalej to ja zamiast octu zaczęłam stosować alkaliczną żywą wodę- ma działanie odkwaszające, oczyszcza z toksyn i bardzo dobrze to działa i na organizm i na skórę, włosy itd
I po tym faktycznie zaczęłam wreszcie chudnąć, z ćwiczeniami oczywiście, ale dawniej tez ćwiczyłam a efekty były nieduże

Odnośnik do komentarza
Gość Nie bo nie

jak dla mnie to jest to pic na wodę. Ćwiczenia i dieta w przypadku zdrowego człowieka zawsze dają efekty . Trzeba tylko być szczerym wobec samego siebie i nie obijać się a potem nie zganiać na to że coś nie zadziałało. Ja chodzę na siłownię i widze masę leni, którzy niby chodzą na siłkę a tak naprawdę to wiekszość czasu spędzają albo na sms lub spacerku na biezni. A prawda jest taka jak się nie spocisz to nie schudniesz choćbyś kąpał się w occie czy wodzie alkalicznej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...