Skocz do zawartości
Forum

Dieta i ćwiczenia dla nastolatki na schudnięcie z ud i brzucha


Gość Valeriaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 14 lat a już za miesiąc 15 i 167 cm i raczej nie mam nadwagi. Ostatnio ważyłam się jakieś półtora miesiąca temu było to zaledwie 56kg .Wiem ze przytyłam po prostu to widzę brzuch mi się powiększył oraz uda . Strasznie mi zależy abym z tych dwóch miejsc schudła ponieważ idzie lato a jak każda z nastolatek chcę być chuda . Problem tkwi w tym że jestem leniwa oraz marudna i mam problem z dojadaniem ciągle czuje ze muszę coś zjeść a że mam dostęp do słodyczy to nie umiem się pohamować . Przyznam iż mam straszna kondycje ponieważ na wf nie ćwiczyłam od kiedy przeprowadziłam się do Niemczech zaczełam ćwiczyć na wf . Postaram się schudnąć z pomocą expreta w tych sprawach . Wiec mam pare pytań:
-Co mam jeść ?
-Jakie ćwiczenia wykonywać aby schudnąć z ud oraz brzucha ?
Niech mi pan/pani napisze co powinnam robić jakieś tabletki coś ?

Dziękuje za czas poświęcony przeczytaniu tego .

Odnośnik do komentarza
Gość Valeriaa

Wątpię żeby to coś dało . Po drugie wstydzę się chodzić na basen ponieważ mam grube uda i brzuch no i nie wspomniałam o boczkach .
Moim problemem jest to że ciagle jem jem i jem . Ciężko mi się pohamować gdyż przyznam ze mam rozepchany brzuch . Jakieś inne pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Gość zaczarowanaa

Dzień dobry. Ważę 63 kg, mam 169 cm wzrostu. Czuję się za gruba, chciałabym do wakacji, zrzucić brzuszek, tylko nie wiem jakie ćwiczenia są na to dobre. Mam zawsze bardzo wydęty brzuch, i gdy pije wodę, to zawsze mam na następny dzień brzuch jak bęben. Mam 16 lat. Jakie pani poleca ćwiczenia na brzuch i uda i jaką dietę? Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

skoro wstydzisz sie chodzic na basen to daj sobie spokoj z odchudzaniem bo na inne zajecia tez bedziesz sie wstydzila rozebrac. Albo chcesz schudnac albo nie, albo zaczynasz działac albo szukasz wymówek. jak nie potrafisz kontrolowac łaknienia to skorzystaj z porady psychologa bo łaknienie wychodzi z mózgu mozliwe ze jesz np ze stresu

Odnośnik do komentarza

jak masz problem z podjadaniem to proponuję wyznaczyć sobie stałe godziny jedzenia posiłków i starać się nie podjadać pomiędzy. Niech to będzie co 2, 3 godziny. Z czasem idzie się przyzwyczaić. Jak masz ochotę na coś do zjedzenia to staraj się sobie powiedzieć "zjem to o tej i o tej porze" (o tej o której wypada ci posiłek) do tego czasu może ci chęć przejdzie a jak nie to przynajmniej będzie to taki mały sprawdzian silnej woli. Pomiędzy posiłkami staraj się zając czymś ręce żeby nie myśleć o podjadaniu.

z oszukiwaniem głodu wodą to radzę uważać, bo jeśli głód nie daje się oszukać i po tej wodzie jednak coś się je, to po pierwsze rozpycha się bardziej żołądek, a po drugie rozcieńcza się kwasy trawienne i cały proces trawienia pokarmu trwa dłużej. Najlepiej jest jeść często w stałych odstępach czasowych i wodą oszukiwać głód pomiędzy posiłkami. I trzeba pamiętać żeby jednak coś jeść bo prawdziwego głodu, który wynika z niedoborów składników odżywczych, nie oszuka się tak łatwo.

Odnośnik do komentarza

z tym wzdętym brzuchem to spróbuj na początek jeść więcej warzyw i produktów bogatych w błonnik. Jest też istotnie kiedy pijesz tą wodę i wszelkie płyny. Większość ludzi popija posiłki dużą ilością płynów, co rozrzedza soki trawienne i pompuje brzuch. Może tutaj leży twój problem. Wodę i inne płyny najlepiej jest pić poza posiłkami najlepiej z godzinnym odstępem przed i po posiłku.

Odnośnik do komentarza
Gość so...pl

Witam,
Jestem Sonia i mam 17 lat. Mam172,5 cm warze 64kg. Moim głównym problemem są uda i boczki. Chciałabym się doradzić co można robić, jakie ćwiczenia żeby miały kobiecy kształt no i oczywiście były chudsze a boczki mniejsze. Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Tabletki odradzam. Jesteś bardzo młodą i nieodpowiednią suplementacją mogłabyś sobie zaszkodzić. W Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zwiększona aktywność fizyczna. Masz dobrą wagę i nie musisz się odchudzać, dlatego też uważam, że jeśli zwiększysz swoją aktywność to pięknie wymodelujesz swoje ciało. Jeśli lubisz sport to zapisz się np na basen albo tenisa lub zacznij jeździć na rowerze lub rolkach. Jeżeli nie lubisz sportu to polecam taniec, tańcz w domu do swojej ulubionej muzyki lub zapisz się na kurs tańca. Jeśli nie masz takiej możliwości to zacznij ćwiczyć do domu. Poświęć temu godzinę dziennie. Ćwiczenia które możesz wykonywać podczas takich ćwiczeń to:
- przysiady i półprzysiady,
- brzuszki ( proste i skośne)
- nożyce ( w pionie i poziomie)
- pajacyki
- podskoki w miejscu np trzy niskie na prostych nogach i jeden jak najwyżej się da z podciągniętymi nogami do brzucha
- skrętoskłony i kręcenie biodrami,
- ćwiczenia z hantlami.
więcej ćwiczeń znajdziesz na portalu abccwiczenia.pl
Co do tego co możesz a czego nie możesz jeść. Postaraj się ograniczyć jedzenie słodyczy i fast foodów oraz picia kolorowych napoi gazowanych typu cola, pepsi. uważaj również na napoje energetyczne, ponieważ posiadają one w swoim składzie bardzo dużo cukru. Unikaj potraw tłustych i mącznych, ponieważ są kaloryczne. Możesz za to prawie bez ograniczeń jeść warzywa, zawierają one błonnik, witaminy i mikroelementy, które są bardzo potrzebne dla prawidłowego rozwoju Twojego ciała

Odnośnik do komentarza

waga dobra , jedyne czego potrzebujesz to w miare zbilansowana dieta bez smażonego , odpuśc sobie na jakiś czas słodycze , wrzuć do jadłospisu więcej warzyw i owoców , zacznij biegać może , skakanka , rowerek lub zwykłe spacery a sylwetka powinna ci się poprawić , mięśnie się poprawią a tłuszczyk spadnie , aha tłuszczyk leci z całego ciała nie tylko z miejsc z których chcemy , więc jeśli masz szczupłe ręce lub łydki a duży brzuszek lub uda to musisz poćwiczyć troche na te partie mięśni , dla ciebie fajnym wyjściem może okazać się fitness , jak nie masz możliwości chodzenia na fitnes to skorzystaj ze schodów na internecie jest mnóstwo odpowiednich ćwiczeń .

Odnośnik do komentarza
Gość Lebiotka

Twoja waga jest ok nawet powiedziałabym że jest zbyt niska. Wybacz ale TY nie powinnaś się odchudzać, bo tylko sobie zaszkodzisz. Lepiej skupić się na zdrowym odżywianiu i codziennej aktywności fizycznej. Chodź na długie spacery, jeździj na rowerze, czy rolkach. Rób brzuszki, unoś nogi do góry leżąc na plecach... w necie masz masę ćwiczeń na brzuch

Odnośnik do komentarza

Dlaczego twierdzicie że woda gazowana jest niezdrowa? Ja Wam powiem na moim przykladzie , że podczas prostej,zwyklej diety, pilem dość dużo wody gazowanej dziennie, i bardzo mi to pomagało. Co prawda mialem trochę wydety brzuch, ale dzięki temu czulem się syty i nie mialem ochoty na jedzenie. W skrócie, woda gazowana jest godna polecenia. Największą ilość powinno się pić na wieczór. Pozdro. ;>

Odnośnik do komentarza
Gość Monika.kluska

Cześć!

Mam na imię Monika i mam problem z ciągłym jedzeniem.podobnie jak ty mam rozepchnięcie brzuch a gdy włożę krótkie spodenki to cała oponka sie wywala na wierzch.nie mogę chodzić w legginsach bo robią sie dziury i muszę efektywnie schudnąć.też wstydzę sie chodzić na basen.mam 13 lat i ważę 61kg a dotego w tali mam 85.no i dodam ze nie mogę wcisnąć dupska w jeansy a brzuch rozepnie nawet najlepiej zapięty guzik.
Co mam zrobic?
Chce fajnie wyglądać w te wakacje ale z takim brzuchem to chyba nic nie zdołam

Odnośnik do komentarza

Hej, mam to samo! Tylko ze ja mam 13 lat i 143 cm wzrostu waze 40 kilo. Moze dorosli twierdza(albo przyjaciele) ze jestem chyda ale nie wiedza ze ja przy kazdej bluzce wciagam brzuch... Czuje sie z tym zle.... Wiec: 1. Powinnas zdobyc motywacje! Czyli wes jakas kartke i na niej napisz jakie masz plany.. Ja tak zrobilam i mi to pomoglo 2. Rano zrób 20 przysiadow 20 brzuszkow i 20 pajacykow... Najlepiej rano zjedz kabapke ale z ciemnego pieczywa i z np. Pomidorem albo ogorkiem...3. Zrób ograniczenie jedzenia niezrdrowej zywnosci ja jestem hardkorem i zamiast czesciowo sobie nie oozwakac to mam ograniczenie do 2 razy w miesiacu... 4. Ja pozwalam sobie pic tylko wode, soki swiezo wyciskane oraz jakies shake ale tez samemu robione nie kupowane i herbate ale bez cukru.... 5.zawsze po szkole (moze wiekszasc bedzie sie smiac) ale cwicze z ewa chodakowska 30 min... Oczywiscie przed nauka np. Praca domowa albo ptzygotowaniem do sprawdzianu....6. Dobrze by bylo jakbys sobie myslala dlaczego to robisz!! Robisz to przede wszystkim dla siebie zeby sue nie wstydzic!!! Warto tez poinformowac np. Mame nie wiem kogos ze jak zbyt sie za to zabierzesz i zostaniesz anorektyczka to zeby ciebie ten ktos przystopowal
Mam nadzieję ze pomoglam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...