Skocz do zawartości
Forum

Silne zaparcia po odchudzaniu


Gość ra...el

Rekomendowane odpowiedzi

Mam strasze zaparcie od 3 lat. Zaczęło sie to kiedy schudłam 7 kg.Od tej pory mam trudności z wypróznianiem. na poczatku brałam xsenne , ale to juz nie pomaga. Rano robie sobie lewatywe to przynajmniej mi pomaga. Jem błonnik colon c, jabłka i nic.Chyba zanczne pic olej lniany. Na stonach internetowych jest wiele środków do oczszcania organizmu ,ale bardzo drogie ponad 350 zł - np. dr natura.

Odnośnik do komentarza

Jeśli pomimo stosowanie tylu środków nadal masz zaparcia to wart by było zgłosić się do lekarza, w celu dokładniejszej diagnostyki. Nie polecam stosowania na dłuższą metę środków przeczyszczających gdyż zaburzają one pracę jelit i efekt po ich odstawieniu może być odwrotny od zamierzonego. Najlepiej jest stosować je doraźnie. Jest kilka naturalnych sposobów na zaparcia. Poniżej przedstawię Ci kilka:

1. Pij dużo wody. Dziennie powinnaś wypijać około 2 litrów płynów. Pod pojęciem płyny mam na myśli wodę mineralną, soki, a nie czarną herbatę czy tym bardziej kawę, która ma właściwości odwadniające.

2. Ogranicz spożywanie tłuszczów

3. Ogranicz słodycze do minimum.

4. Jedz regularnie i bez pośpiechu. Spożywanie regularnych posiłków reguluje pracę naszego organizmu.

5. Jedz warzywa i owoce. Zawierają one błonnik który jest naprawdę pomocny przy walce z zaparciami. Napisałaś, że jesz jabłka i to ci nie pomaga. Jabłka zadziałają jeśli będziesz je jeść regularnie i ze skórką bo w niej są pektyny, które są jedną ze składowych błonnika. Oprócz jabłek pomocne też będą suszone śliwki, rodzynki, figi i winogrona

6. Wybieraj pieczywo albo razowe albo pełnoziarniste. Jest w nim więcej błonnika niż pieczywo z białej pszennej mąki.

7. Spożywaj produkty z bakteriami 'ActiRegularis''.
Często w wyniku złej diety lub kuracji antybiotykowej zmniejsza się ich ilość w naszych jelitach przez co mogą powstawać problemy typu zaparcia. Bakterie te są obecnie dodawane do serków, jogurtów, mlecznych deserów. Staraj się także pić kefiry i jogurty a także jeść kiszone produkty np kiszone ogórki czy kapusta.

8. Wypróbuj także sposoby picie kefiru na czczo. Możesz też pić łyżkę oleju sojowego albo oliwy z oliwek

9. Aktywność fizyczna. Ruch przyspiesza przemianę materii i daje więcej bodźców, które pobudzają perystaltyke jelit.

Odnośnik do komentarza

wszelkie herbatki na odchudzanie to zazwyczaj sprawiają tylko że spowalnia sie praca jelit, podobnie jak zbyt częsta lewatywa. Ja proponuję żebyś zaczęła pić siemię lniane, najlepiej jest kupić w ziarnach i samemu wyciskać. Wystarczy łyżeczka dziennie, zaparzasz wrzątkiem odstawiasz, potem wyciskasz z tego olej i wypijasz. I tak codziennie. Na początku jak nie masz problemów z wrzodami to dobrze jest pic wraz z nasionami, bo one też oczyszczają jelita. Potem, po dłuższym i częstym stosowaniu te nasiona mogą podrażniać wszystko po drodze to juz trzeba je odcedzać. Trochę roboty z wyciskaniem jest ale ciężko o lepszy i zdrowszy sposób na zaparcia.

Ja parę lat temu miałam też problem z zaparciami i to przez lata. Wtedy przez prawie 4 miesiące piłam to siemię lniane i w zasadzie do tej pory nie mam już problemów mimo że teraz siemię lniane piję sporadycznie co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...