Skocz do zawartości
Forum

Zawód kucharza a przebyta anoreksja


Gość kamilz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Potrzebuje porady psychologa, ale nie mam pieniedzy żeby za nią zapłacic, dlatego proszę bardzo o darmową odpowiedź. Bardzo bym prosił o odpowiedź na pytanie>

Czy osoba która miała anoreksję w wieku 15 lat i leczyła się w szpitalu psychiatrycznym, może zostać kucharzem. W tym roku ta osoba zdaje maturę i chciałaby zostać kucharzem, mimo tego że chorowałA NA anoreksję/. Rodzicę są temu przeciwni właśnie z racji jej przeszłości związanej z chorobą, ale on, Bo jest to chłopAK 18 lat, chciałby mimo tego że miał anoreksję zostać kucharzem i otworzyc kiedys własną restaurację. Czy może zostać kucharzem i zrealizować marzenie, czy powinien jednak szukac zawodu nie powiązanego z odżywianiem>><<????<br />
Bardzo proszę o odpowiedź i z góry serdecznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem ta osoba oczywiście że może zostać kucharzem, to nie jest żadne przeciwwskazanie. Jeśli czuje się dobrze, jest już ,,zdrowa"to nie widzę w tym z żadnych problemów. Przecież nie będzie wyjadać jedzenia z garnków. :)
co do psychologa to wizyty u psychologa są darmowe tylko trzeba znaleźć takie psychologa który pracuje na nfz:)

Odnośnik do komentarza

Sama chorowałam kiedys na anoreksje i z własnego doswiadczenia wiem, że będąc chorym najwiekszą przyjemność sprawia gotowanie dla innych. Ja sama bardzo dobrze gotuję, a moje zainteresowanie kuchnia rozpoczelo sie własnie wraz z choroba. słyszalam, że chorując na anoreksję (obecnie lub w przeszłości) ma sie bardzo wyczulony zmysł smaku i wechu. Ja nawet teraz gotujac dla innych nigdy nie próbuje moich potraw tylko je wącham. Zawsze i tak wszyscy zachwalają moje potrawy. wiem jak nalezy je przyprawic, czego dodac mimo, że nie znam ich smaku.
Sadze wiec, ze powinienes sprobowac swoich sił w tym zawodzie i postaraj sie przekonac do tego swoich rodziców ;))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...