Skocz do zawartości
Forum

Wielkanocne potrawy


Gość ZielonaHerbata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZielonaHerbata

Święta tuz tuz, a jak święta to i jedzenie, stoły pełne smakołyków i jak tu jeść żeby nie przytyć? Co postawicie na stołach i jakie sztuczki macie aby jedzenie nie było zbyt tuczące? ja uwielbiam jajka w majonezie ale majonez tuczy, barszyk jest ze śmietaną sałatka warzywna z majonezem - jakie macie pomysły albo to było lekkie i jakie rady aby nie przytyć za dużo? spacer po posiłku czy po prostu mniejsze porcje? A co z ciastem - kupowane czy pieczone, które jest mniej kaloryczne? Proszę o porady bo to 1 swieta wielkanocne w moim domu gdzie ja zapraszam, chce dobrze wypasc, gromadze zapasy, ale chce pozytywnie zaskoczyc gosci!

Odnośnik do komentarza
Gość Gwieździsta

no to nieźle ja polecam robienie wszelkich sosów nie na bezie śmietany tylko jogurtu. Albo np zamiast smażenia w głębokim tłuszczu to lepiej piec, dusić we właśnym sosie. Bo w takim przypadku mniej kalorii idzie

Odnośnik do komentarza

Mi się wydaje że problemy z tyciem w święta mają osoby które przez cały czas są na jakichś dietach mocno redukcyjnych. Jak człowiek wie że się w święta nie jest w stanie pohamować to warto przed świętami wyjść z takiej diety. Ja na co dzień staram się utrzymywać stałe godziny jedzenia i picia i jakąś tam dietę przestrzegam a w święta po prostu daje sobie luz z tym. Po świętach jest efekt że tracę w pasie albo na wadze.

Co do aktywności to polecam nie po świątecznym obiedzie bo co tam tych kalorii się spali przez spacer i w święta to nie zawsze jest czas, bo goście, bo coś wypadnie. Lepiej zacząć parę dni wcześniej zacząć czy to rower czy bieganie, czy nawet jakieś domowe ćwiczenia i pewnie sie wszystko trochę wyrówna.

Odnośnik do komentarza
Gość asieńka Sz

a ja własnie jestem na diecie płynnej której podstawa sa jogurty pitne, soki owocowe i specjalne koktajle odchudzajace. Już duzo schudłam i nie zamierzam tego zaprzepascić i dietę bede stosowala również w święta :)) mam silna wole i wiem że uda mi się wytrzymac. sama przygotowje wszystkie swiąteczne potrawy i bedę z radości patrzła jak rodzinka sie nimi zajada, a ja i tak pozostanę przy mojej diecie ;))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...