Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie przy niedobrze masy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam prawie 18 lat ,171 cm wzrostu i ważę 55kg ,bardzo chcialabym schudnąć , wszyscy mowia mi jestem szczupla nawet zbyt chuda , ja tak nie uważam , najbardziej przeszkadzają mi tzw. boczki , oponki , nie sa one bardzo duże ale źle się z tym czuję :/
Dodam że od roku i kilku miesięcy jestem wegetarianką.Staram się mało jeść , ostatnio nawet kupiłam sobie Linee , ograniczyłam słodycze , fast foodów w ogóle nie jadam.Pije soki owocowe ,staram się jeść gotowane warzywa.
Lecz nie ćwiczę zbyt dużo ale to dlatego że często się źle czuję , jestem osłabiona , czasami mam zawroty głowy :/
Bardzo proszę o jakieś rady :*

Odnośnik do komentarza
Gość taka-jedna

Witaj,
Wiem co czujesz, a przynajmniej tak się domyślam. Miałam podobny problem i nadal mam, z brakiem akceptacji swojego ciała.
Jesteś osłabiona bo nie jesz, i dlatego źle się czujesz, nie masz na nic siły. Nie powinnaś się odchudzać, Twoje bmi to wykazuje niedobór masy ciała.
Jeśli chcesz schudnąć z boczków, oponek itp, to dieta Ci przy tym nie pomoże. Trzeba ćwiczyć. Polecam do tego a6w, 6 weidera, efekty są szybko widoczne i na pewno to Cię zmotywuje do dalszego ćwiczenia. Wystarczy te 20-35 minut, żeby już po dwóch tygodniach widzieć bardzo duże efekty, a pierwsze już po 7 dniach.
Co do jedzenia, to wydaje mi się, że powinnaś jeść więcej, ale nadal zdrowo. Bo to przyśpieszy Twój metabolizm i będziesz miała więcej energii na ćwiczenia.
Pozdrawiam i życzę powodzenia i więcej pewności siebie :)

Odnośnik do komentarza

Przy twoim bmi i w twoim wieku to najlepsze będą jakieś ćwiczenia na te boczki i oponki. Jedzenie mniejszej ilości i tabletki na odchudzanie nie pozwolą ci trwale schudnąć, a wręcz może doprowadzić to do tego że przytyjesz jak tylko przestaniesz się pilnować i brać tabletki. Diety redukcyjne pozwalają stracić na wadze ale jest to najczęściej utrata mięśni, dodatkowo jeśli ograniczasz węglowodany to możesz szybciej tracić wodę. Może sie okazać po pewnym czasie że staniesz na wadze, będzie wskazywała mniej kg ale to wcale nie będzie mniej tłuszczu i nie wykluczone że boczki i oponki zostaną na swoim miejscu. Każdy kilogram mięśni spala dodatkowo 100 kcal (podobno) na to żeby tylko przetrwać więc wraz z ich utratą ten metabolizm będzie słabszy i utrata mięśni powoduje z kolei taki efekt ze łatwiej będziesz tyć w przyszłości.

Co do osłabień i zawrotów głowy to właśnie może być od tego że jesz za mało, może brakuje ci podstawowych witamin i minerałów które powinny dostarczać prawidłowe posiłki. Albo możesz mieć problemy z krążeniem albo jedno i drugie. Na problemy z krążeniem ruch jest dobry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...