Skocz do zawartości
Forum

Dieta i ćwiczenia do wykonywania w domu


Gość zamaskowana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zamaskowana

Mam 19 lat. Za 9 miesięcy studniówka i bardzo chciałabym schudnąć 10-15 kg. Jako, że nie mam odpowiedniej sytuacji finansowej nie stać mnie na kluby fitness.

W domu do ćwiczeń posiadam jedynie twister (przyrząd do kręcenia się) i mam w planach zaopatrzyć się w 1 kg sztangielki.

Moim problemem jest brzuch, uda (wewnętrzna strona), plecy i ramiona. Na łydki nie narzekam, bo wiele mężczyzn komplementuje moje nogi.

Jak wspomniałam nie mam odpowiedniej sytuacji finansowej by pozwolić sobie na inne żywienie niż to co mama mi zrobi. (musiała by gotować osobno dla mnie, i osobno dla siebie co zwiększa koszty).

Biegać kiedyś próbowałam nie raz jednak kontuzja nogi (kostki) mi nie pozwala zbytnio chociaż jak skaczę na skakance to mnie nie boli (?).

Chciałabym kilka rad, sugestii na temat diety i ćwiczeń, które mogłabym wykonywać w domu.

mam 169 cm wzrostu i ważę 80 kg.

przez wakacje mam plan jeździć na rowerze, ale do wakacji przydałoby się trochę tłuszczu już spalić :(

Odnośnik do komentarza

to dobrze basen jest świetny. co do diety to unikaj słodyczy i fast foodów oraz kolorowych napojów gazowanych bo mają one bardzo dużo kalorii. Jedz dużo warzyw bo one są małokaloryczne.
Co do ćiwczen to chociażby dużo spaceruj, taki spacer szybkim tempem też dużo daje.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli nie masz wpływu na to co jesz i nie bardzo można zmienić dietę to poproś mamę aby nakładała ci mniejsze porcje. Staraj się nie pojadać pomiędzy posiłkami. Ostaw słodycze i fast foody na rzecz warzyw. Warzywa są mało kaloryczne i zawierają błonnik, dzięki któremu dłużej będziesz czuła się syta. Po za tym są cennym źródłem witamin i składników mineralnych, można je jeść prawie bez ograniczeń. Co do owoców to jedz je 2 maksymalnie 3 razy dziennie. Jeśli możesz to poproś mamę, żeby ograniczyła ilość tłuszczu użytą podasz przygotowywania posiłków.
Przechodząc do ćwiczeń. Twister jest bardzo dobrym urządzeniem do modelowania talii. możesz z niego śmiało korzystać. Tylko pamiętaj że podczas ćwiczeń, góra ciała powinna być nieruchoma.
Jeżeli chodzi o mięśnie brzucha to poniżej przedstawiam ci kilka ćwiczeń.:
1. Ćwiczenia na dolne mięśnie brzucha
2. Ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha
3. Ćwiczenia na mięśnie brzucha
Do tego jeśli masz drążek rozporowy to możesz w zwisie podciągać nogi do brzucha
Przejdźmy teraz do nóg:
1. Na wewnętrzną stronę ud dobrze będzie działać następujące ćwiczenie. Usiądź po turecku ale tak by stopy były złączone a nogi nie krzyżowały się. Następnie staraj się dociskać kolana do podłogi.
2. To ćwiczenie również kształtuje wewnętrzną stronę ud. Usiądź w siadzie prostym na podłodze i włóż nogi po krzesło albo taboret. Następnie rozszerz nogi tak jakbyś chciała rozerwać krzesło na pół. Wytrzymaj kilka sekund w maksymalnym napięciu i rozluźnij mięśnie. Modyfikacją tego ćwiczenia polega na postawieniu krzesła między nogami i naciskanie na nie tak jakbyś chciała je zgnieść.
Na ramiona i plecy:
1. Ćwiczenia na ramiona
2.Ćwiczenia na plecy
Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...