Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie z odstającym brzuchem?


Gość 01...03

Rekomendowane odpowiedzi

witam .mam problem z odstajacym bardzo brzuchem .waze 50 kg i mam 164.5 wzrostu .jak sie go pozbyc dieta nie pomaga poniewaz gdy jestem na diecie trace duzo na wadze i jestem oslabiona a brzuch jest nadal taki sam .co zrobic .mam 22 lata

Odnośnik do komentarza

Przy Twojej wadzę, żadne odchudzanie nie jest wskazane, ponieważ Twoje BMI wskazuje na niedobór masy. Może być kilka przyczyn odstającego brzucha. Jedna to odkładająca się tkanka tłuszczowa, choć przy tej masie ciała wydaje się to mało prawdopodobne. Druga to wzdęcia. Jest to problem wielu kobiet, więc nie jesteś sama. Aby pozbyć się wzdęć powinnaś zmienić dietę. Oto kilka rzeczy, które możesz zmienić:
1. Nie pij napojów gazowanych
2. Zastąp białe pieczywo razowym
3. Unikaj warzyw i produktów które posiadają właściwości gazotwórcze np: fasola i rośliny strączkowe, kapusta, kalafior, brokuły, brukselka, cebula, prażona i gotowana kukurydza, jabłka, śliwki.
3. Pij małymi łykami, aby jak najmniej wprowadzić powietrza.
4. Jedz produkty bogate w błonnik, który pomaga regulować pracę jelit.
Jeśli pomimo tego nadal będziesz mieć odstający brzuch radzę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu.

Odnośnik do komentarza

Zależy co jest dokładnym problemem w wyglądzie Twojego brzucha, co oznacza "taki sam"? Chodzi o tłuszczyk, czy brak mięśni? Ćwiczyłam dwa razy 6 weidera i powiem szczerze, że dobrze spala nadmiar tłuszczyku, i to w dodatku szybko, bo efekty już są widoczne po 2 tyg (i tak najczęściej zostaje). Z drugim razem próbowałam wyrobić mięśnie brzucha, ćwicząc 20 dni, ale bez zmian... Więc co do spalania tkanki tłuszczowej polecam, ale do wyrabiania mięśni czy tzw kaloryfera, to efektów nie ma wielkich.

Odnośnik do komentarza

Działa na spalanie tłuszczu bardzo dobrze. W tamtym roku miesiąc przed wakacjami ćwiczyłam przez 28 dni i bardzo dużo schudłam w talii i brzuchu. Ćwiczenia są dość monotonne i koniecznie trzeba zachować regularność w ich wykonywaniu, co jest problemowe, gdy np. ma się okres. Teraz ćwiczyłam przez 20 dni, ponieważ (nie mam tłuszczyku) chcę wyrobić mięśnie brzucha, ale efektów brak, więc nie wiem, czy sobie nie odpuszczę. Na tłuszczyk super, na mięśnie nie koniecznie, przynajmniej w moim przypadku.
Ćwiczenia znajdziesz w google, z całą tabelką, ile serii, po ile powtórzeń.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Niestety dość ciężko, ale intensywność wzrasta z czasem, więc można się przyzwyczaić. Kiedy doszłam do trzech serii (to już dzień 4), to w pierwszej czułam ból, a potem już nie. Ciało się przyzwyczaja. Polecam filmiki, na których najlepiej widać jak prawidłowo wykonywać te ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...