Skocz do zawartości
Forum

Dieta odchudzająca przy łojotokowym zapaleniu skóry


Gość ma...iz

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry!;) mam 17 lat, ważę 57kg przy 165cm wzrostu. chciałabym schudnąc 8-10kg. jaka dieta jest najlepsza by się ich pozbyc ? mam również zapalenie łojotokowe skróry głowy, czego również chciałabym się pozbyc (konieczne jest zastosowanie jakiejś diety) czy dieta 1500kcal jest dla mnie dobrym rozwiązaniem ?(może mniej kcal?) czy przed tą diętą powinnam zastosowac jakąś oczyszczającą? :) od pewnego czasu regularnie chodzę na siłownie (w pon i pt mam zajęcia fitness, w sobote trening siłowy).

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Nie posiadasz nadwagi więc nie powinnaś się odchudzać. Twoja waga jest prawidłowa. Jeśli chcesz wymodelować swoje ciało to zacznij ćwiczyć lub uprawiać sport. Wtedy wymodelujesz swoją sylwetkę i wyrzeźbisz mięśnie.
Jeśli zaś chodzi o dietę przy łojotokowym zapaleniu skóry to samą dietą nie wyleczysz choroby. Dieta pomaga w terapii a nie ją zastępuje. Dietę tę można traktować jako dietę przeciwgrzybiczną, która ma za zadanie ogranicz rozwój grzybów drożdżopodobnych.
W swoim jadłospisie powinnaś unikać zatem:
- cukru i wszelkich produktów w których jest on zawarty np słodycze, ciasta
- alkoholu
- żółtego sera
- białego pieczywa
- oczyszczonego ryżu ( biały ryż)
- wędzonego mięsa
- ostrych przypraw
- chipsów itp
- kawy i herbaty
- mleka i części jego przetworów
- soli
- miodu, syropu klonowego
- żywności wysoce przetworzone z pszenicy i mleka
- soków konserwowanych w puszkach
- gotowych sosów
Pewnie teraz myślisz co możesz jeść w takim razie. Już ci pisze:
- chude świeże mięso
- ryby
- kaszę gryczaną
- warzywa ( ale unikaj tych, które mają dużo skrobi np ziemniaki)
- napoje ziołowe - rumianek, bratek i pokrzywa
Jeżeli chodzi o przygotowywanie potrwa to najlepiej poproś o ugotowanie ich na parze, albo w wodzie. Unikaj smażenia.
Przy tej diecie bardzo ważne jest picie wody. Dziennie powinnaś wypić około 2 litrów wody, najlepiej niegazowanej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...