Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia i dieta na przytycie


Gość ada12333

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kr...23

Mam 18lat wzrost 193cm waga 78kg . Jestem strasznie chudy . Chciałbym przytyć . Uprawiam sport we wtorki i piątki siłownia w środę . Aktrywny fizycznie ale potrzebuje dobrej diety . Co mam jeść o każdej porze dnia . Chciałbym osiągnąć masę w jaknajszybszym czasie i zdrobić to zdrowo .

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze radzę zrobić badania na nadczynność tarczycy, ponieważ objawem takich zaburzeń są właśnie problemy z przytyciem. Jeśli z Twoją tarczycą jest wszystko w porządku i problem z przytyciem nie ma podłoża chorobowego to zastosuj kilka rad, które podam poniżej.
Powinnaś też policzyć sobie całkowita przemianę materii, ponieważ może być tak, że pomimo tego iż jesz dużo to i tak nie pokrywasz swojego zapotrzebowania. Dzieję się tak w przypadku gdy jesteś bardzo aktywna, uprawiasz sport lub pracujesz. Oto wzór na całkowitą przemianę materii. Wzór Harrisa - Benedicta
Kobiety: PPM (kcal) = 655,0 + 9,56 W + 1,85H -4,68 A
W –masa ciała kg; H –wzrost cm; A –wiek
Potem obliczamy CPM czyli całkowitą przemianę materii. Czyli to co spalamy przy normalnym funkcjonowaniu.
Całkowitą przemianę materii wyliczamy zależnie od poziomu aktywności fizycznej, w sposób następujący:
→ mała aktywność fizyczna: PPM x 1,4 (lub 1,5)
→ średnia aktywność fizyczna: PPM x 1,7
→ duża aktywność fizyczna: PPM x 2,0
Jak policzysz sobie CPM to spisz na kartce wszystko to co zjadłaś w ciągu dnia ( dokładnie co jadłaś i ile). Wtedy porównaj obie liczby, jeśli CMP będzie wyższa od Twojego dziennego jadłospisu to nie przytyjesz, ponieważ dostarczasz mniej kalorii do organizmu niż powinnaś. Wtedy będziesz musiała jeść więcej.
Oto wcześniej wspomniane rady:
1. Jedz regularne posiłki.
2. Jedz posiłek przed snem, tylko pamiętaj aby był on lekki, żeby nadmiernie nie obciążał organizmu
3. Potrawy możesz polewać łyżką oleju z winogron. Jest on bezzapachowy i nie ma smaku więc nie będzie wpływał na smak i zapach potraw.
4. Między posiłkami możesz podjadać orzechy lub suszone owoce. 1 garść orzechów włoski to prawie 200 kcal.
5. Jedz białe pieczywo i potrawy mączne.
6. Na podwieczorek zjedz 4 kostki gorzkiej czekolady.
7. Po obiedzie, oczywiście jeśli możesz zrób sobie 30 minutową drzemkę.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 16 lat i niedowagę. Przy wzroście 187 cm i wadze 66 kg chciałbym jak najszybciej przytyz 10 kg. Gram w piłkę nożną i wraz z rozpoczęciem sezonu (wrzesień) przydałoby mi się przybrać na masie. W roku szkolnym regularnie jadałem śniadanie w domu, jak i w szkole, obiady po powrocie oraz wieczorem kolacje, ale waga się nie zmieniała. Teraz czasami nie jadam śniadań, ze względu na póżniejsze wstawanie. Przy prawie codziennej aktywności fizycznej nie mam jakiegoś wielkiego apetytu. Jem tak z zasady, nie odczuwam potrzeby jedzenia. Proszę o pomoc w doborze diety. Może powinienem zacząć brać jakieś witaminy?

Odnośnik do komentarza

Witm , mam 19 lat i przy wzroście 165 ważę 50 kg przed dwoma miesiącami ważyłam tylko 45 kg ale zamiast mówić sobie ciągle ,,muszę przytyć " mówiłam ,,chce być piękna i udało się w ciągu dwóch miesięcy przytyłam 5 kg . Ale do tego też zalicza się duże i częste ilości jedzenia ...

Odnośnik do komentarza
Gość andriuu2

mam 25 lat a wygladam na 18 lat i szczuply jestem ,,177 cm , 60 kg ,
chce przytyc
przewaznie jem to
- sniadanie platki lub kanapki ser wedlina lub omlety
obiad - pierogi lub :kebab , m donald , schabowy ziemiaki surowka , ryż ,, spagethii
-owoce banan pomarancze, jabłko
kolacja kanapki , nalesniki ,

Odnośnik do komentarza

~Dolkaa
taa a co ja mam powiedziec przy wzroscie 160cm wazne zaledwie 43 a przytyc nie moge chodz jesc jem bardzo duzo... a mam 18 lat a wygladam jak 14..

oblicz sobie ile kalorii dziennie powinnaś dostarczać organizmowi, wybierz sobie sport jaki chcesz uprawiać i zobacz, ile kalorii przy nim spalisz i dodaj sobie tyle posiłków, aby nie tylko mieć ich tyle, ile potrzebujesz, ale więcej.

Odnośnik do komentarza

Witam.Mam 16 lat, chodzę na siłownię i ćwicze 4 razy w tygodniu i cwiczenie i ilosc powtorzen jest okej, ale zeby masa miesniowa ruszyla to musze miec dietę. Żeby nie prosić o diety albo ja nie rozpiszę diety to napisze wprost. Jakich wskazówek się trzymać by przytyć. Jestem bardzo chudy, ale sily mam duzo. Tylko ta masa nie chce ruszyć, proszę o pomoc. Chcę mieć dobrą sylwetkę, czyli wypukła klatka piersiowa itd. zwykła siłownia nie pomoże, 80% sukcesu to dieta. Prosze o pomoc. ;/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...