Skocz do zawartości
Forum

Dieta przy regularnych treningach siatkówki


Gość zo...ca

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nastolatką mam 14 lat i trenuję siatkówkę. Ilość treningów w tygodniu jest różna, przeważnie 3 po 120minut, (niekiedy 90minut) z różną intensywnością. Nie wiem jak powinna wyglądać moja dieta, co i ile mam jeść, żeby mieć siłę i zdrowie.

Odnośnik do komentarza

Wystarczy dobrze zbilansowana dieta oparta na nowej piramidzie żywnościowej. Zakłada on, że podstawą są ćwiczenia i aktywność fizyczna.
Nowa piramida żywienia w podstawie ma codzienną aktywność fizyczną oraz kontrole wagi. Na pierwszym piętrze są produkty pełnoziarniste ( pieczywo pełnoziarniste, produkty mączne wypiekane z mąk razowych lub pełnoziarnistych) oraz tłuszcze pochodzenia roślinnego ( oczywiście spożywane z umiarem). Kolejne piętro to owoce i warzywa. Warzywa może jeść bez ograniczeń, zaś owoce 2-3 razy dziennie. Jest to spowodowane tym, że warzywa są dużo mniej kaloryczne niż owoce. Czwartym piętrem w piramidzie są orzechy i rośliny strączkowe, jedzone 1-3 razy dziennie. Kolejnym poziomem są ryby, drób i jajka, które powinny być jedzone 1-2 razy dziennie. Tylko drób powinien być spożywane bez skóry, gdyż jest ona tłusta. Przedostatnim piętrem jest nabiał, który powinien być spożywany 1-2 razy dziennie np na śniadanie i kolację. Ostatnim piętrem, są czerwone mięso, biały chleb i biały ryż, które powinny być jedzone jak najrzadziej, okazjonalnie,
Jeśliś zastosujesz się do tych zasad oprzesz słój jadłospis na piramidzie to powinnaś mieć dużo siły i energii na co dzień. Pamiętaj również o wypijaniu 1,5-2 litrów dziennie płynów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...