Skocz do zawartości
Forum

Koszt operacji podwiązania żołądka


Gość ju...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duzy problem chce schudna ale nie moge wszystkiego probgbowalam jestem dziewczyna mam 18 lat moj wzrost jest 179cm i waze 86kg moze nawt wiecje. Bym chciala sie dowiedziec ile kosztuje operacja na podwiazanie zoladka???

Odnośnik do komentarza

Operacje bariatryczne bo do nich należy operacja podwiązania żołądka są dość drogimi operacjami. Poniżej przedstawiam cennik kilku operacji ( ceny są podane w przybliżeniu) .
By - pass gastryczny -29zł
Endoskopiczne wprowadzenie specjalnego balonu BIB wypełnionego roztworem soli fizjologicznej -7,5 - 10 zł
Laparoskopiczna opaska żołądka - 14 - 21,6 zł
Laparoskopowe operacyjne zmniejszenie żołądka, laparoscopic sleeve gastrectomy- 16 620 - 18,7 zł.
Można się ubiegać o refundację takie zabiegu, jednak trzeba spełnić odpowiednie kryteria. Nie sądzę aby w Twoim przypadku taka operacja byłam potrzebna, Twoja nadwaga nie kwalifikuje się do tego typu leczenia. Uważam, że wystarczyłaby zmiana nawyków żywieniowych i większa dawka ruchu.

Odnośnik do komentarza
Gość EgoSLEEVEgasterctomy

BMI osoby poddajacej sie operacji musi byc wieksze od 42. Po drugie wszelkie wymagane badania maja udowadnjiac ze istnieje zagrozenie zycia I zdrowia spowodowane otyloscia. Po trzecie, operacja to tylko jeden etap nadrodze do schudniecia, przed operacja badania, dieta, zrzucanie nadprogramowych kg do operacji, Sam zabieg- bolesny mimo spiaczki, bo jak tylko zaczna CIE wybudzac bedziesz miala wrazenia ze jestes w piekle, tydzien niemoznosci nawet stania o wlasnych silach ale I przymus chodzenia, dieta, cwiczenia, miesiac bolow w boku, bole I zawroty glowy, wymioty I wiele innych dolegliwosci, a przy odrobinie szczescia duzy spadek wagi, a coza tym idzie, wypadanie wlosow, suchosc skory, slabe lamliwe paznokcie, mimo supplements I witamin branych od dnia operacji, obwisle cialo, obwisle piersi,skora na ramionach, brzuchu, udach, podbrodku, I strach przy kazdym nawet najmniejszym bolu w brzuchu, czy przypadkiem cos sie nie spierniczylo... Dwa lata minely od mojej operacji. 25 kg ubylo, 5 kg przybylo. Ciesze sie ze ja zrobilam, ale dluga droga przede MNA do calkowitego schudniecia...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...