Skocz do zawartości
Forum

Czego unikać w diecie i jak ćwiczyć, żeby schudnąć?


Gość gu...rz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 12 lat, ważę 65 kg, mój wzrost to 157 cm. Chcialabym schudnąć bo niektorzy się ze mnie śmieją że jestem gruba :( Napiszcie mi czego mam nie jeść a co mam jeść. Jakie ćwiczenie lub cokolwiek tylko żebym mogla schudnąć :) Proszę o pomoc :D

Odnośnik do komentarza

Na pewno powinnaś unikać słodyczy, ciast, chipsów, fast foodów, pizzy, kolorowych napoi gazowanych, orzeszków ziemnych, drożdżówek i ciast z masą robioną na maśle. Zamiast nich możesz jeść jogurty z owocami, owoce, warzywa, kefiry, maślanki, musli, owsiankę i chrupkie pieczywo.
Postaw także na ruch im więcej będziesz aktywna tym szybciej zrzucisz zbędne kilogramy. Zacznij od godzinny dziennie. Przez tę godzine możesz ćwiczyć w domu lub iść na dwór i tam jeździć na rowerze, rolkach czy chodzić na spacery. Pamiętaj tylko że spacerować powinnaś dość szybkim tempem. Możesz również spróbować marszobiegu, gdzie np przez 3 minuty idziesz spacerkiem a przez 1 minutę biegniesz ile sił, następnie znowu spacer i znowu bieg. Staraj się jak najmniej siedzieć przed komputerem albo telewizją.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz spotkałam się z opinią, że na diecie nie wolno jeść orzeszków. Owszem, należy unikać tych solonych lub w panierce, ale przecież orzeszki ziemne, takie łuskane, są zdrowe! To, że mają sporo kalorii to jeszcze nic nie znaczy - orzechy zawierają zdrowe tłuszcze, które są potrzebne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. To taki sam mit jak odstawienie z diety całkowicie tłuszczy - a przecież tłuszcze roślinne takie jak olej rzepakowy wręcz pomagają w diecie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...