Skocz do zawartości
Forum

Problemy z powstrzymaniem się od jedzenia przy odchudzaniu


Gość Jolaaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jolaaaaaaa

Moim problemem jest jedzenie. Odchudzam się przez miesiąc strace ten kilogram a potem w ciagu tygodnia znowu wraca mi te 2kg bo np jestem na jakiejs imprezie i nie moge sie powstrzymac i jem potem nastepnego dnia zaczynam tez jest wiecej i slodyczy i ogolnie i w ten sposob znowu wraca te 2kg. No wiec potem jestem smutna bo przytylam i znowu sie odchydzam przez miesiac zeby zrzucic i tak juz kilka razy sie powtorzylo. A powiem ze mam 20lat mam 175cm i waze 62kg. a moje BMI wynosi 20,2 co jest prawidlowe, ale mimo to nie podobam sie sobie. wiem ze to moze siedziec w mojej glowie. Ale chcialabym prosic o rade jak przestac raz sie odchudzac a raz nazerac. juz niechce tak co 2 m-ce w kolko

Odnośnik do komentarza

Jeśli dieta była zbyt rygorystyczna lub po jej skończeniu wróciłaś do dawnych nawyków to niestety najprawdopodobniej dopadnie Cię efekt jo jo. I dlatego pewnie do tej pory nie udało Ci się schudnąć.
Aby utrzymać efekty osiągnięte dietą musisz zastosować kilka zasad. Po pierwsze wychodzenie z diety powinno trwać mniej więcej tyle ile na niej byliśmy. Co dziennie zwiększaj ilość kalorii o około 10 kcal. Tak by pod koniec tygodnia zwiększyć kaloryczność tygodniowego jadłospisu o około 100 kcal. Po drugie po wyjściu z diety należy ograniczyć kalorie o około 300 - 400 kcal w porównaniu do jadłospisu przed diety. Po trzecie musisz utrzymać nawyki z diety tzn: regularne spożywanie posiłków, dużo warzyw, odpowiednia ilość płynów. Po czwarte musisz być aktywna fizycznie. Pomimo skończonej diety powinnaś ćwiczyć chociaż 30 minut dziennie, tak by weszło ci to w nawyk.
Co do Twojego problemu to zacznij jeść regularnie tak by nie czuć się głodna a tym samym nie sięgać po jedzenie. Jeśli masz już wielką ochotę coś zjeść to zjedz warzywo, napij się zielonej herbaty lub wody mineralnej. To powinno pomóc Ci nad tym zapanować.
Dobrą dietą jest dieta 1400 kcal. Nie chodzi się na niej głodną, nie obciąża organizmu i dostarcza wszelkich składników. Podziel swoje posiłki na 5 mniejszych w ten sposób: śniadanie 300 kcal, II śniadanie 150 kcal, obiad 600 kcal, podwieczorek 150 kcal i kolacja 200 kcal. Pozostałe zasady są bardzo podobne do pozostałych diet zrównoważonych. Unikaj tłustych potraw, zastąp tłuszcz pochodzenia zwierzęcego, tłuszcze roślinnym, czyli olejami, oliwą z oliwek i margaryną. Do 3 posiłków spożywaj warzywa w różnej postaci - sałatki, surówki czy soki. Pij 1,5-2 litrów dziennie płynów, uważaj tylko na kolorowe napoje gazowane, mają dużo kalorii. Postaraj się ograniczyć ilość fast foodów i słodyczy.
Oprócz diety powinnaś zacząć ćwiczyć, zapisz się na aerobik, dobrym pomysłem jest też zumba albo pływanie. Możesz także biegać czy jeździć na rowerze. Jeśli nie chcesz albo nie lubisz tego typu aktywności to zacznij ćwiczyć w domu - godzina dziennie i po pewnym czasie powinnaś zobaczyć efekty.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...