Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od słodyczy


Gość si...24

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 45 lat i jestem kobietą.Przy wzroście 156 cm waże 59 kg.Jestem uzależniona od słodyczy.Staram się walczyć z tym jak tylko mogę.Ostatnio przybrałam na wadze i pomimo dużej aktywności fizycznej 3-4 razy tygodniowo biegam po 50 minut nie mogę schudnąć.Wczoraj w nocy przebudziłam się i gotowałam sobie pierogi z truskawkami.Bardzo często tak mam ,że budzę się w nocy i zjadam wszystkie słodycze jakie mam w domu.Nie wiem jak z tym walczyć.Do jakiego lekarza udać się z moimi problemami i jakie badania sobie zrobić?Może mam tak,że brakuje mojemu organizmowi jakichś witamin albo minerałów?

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz taki niepohamowany apetyt na słodycze to może to być objaw braku albo magnezu albo chromu. Żródłami chrmu w pożywieniu mogą być: małże, ostrygi ,orzechy brazylijskie ,daktyle (suszone), gruszki, krewetki, pomidory, grzyby, brokuły, orzechy laskowe. Zaś źródłami magnezu: kakao gorzkie ,kasza gryczana, fasola biała , czekolada gorzka, orzechy laskowe, płatki owsiane ,ciecierzyca,groch ,szpinak, makrela, dorsz, banan,Objawami niedoboru obu pierwiastków może być właśnie apetyt na słodycze. Spróbuj albo do swojej diety wprowadzić produkty bogate w magnez i chrom albo zacząć suplementację preparatami np w postaci tabletek musujących. Inną przyczyną może być cukrzyca. Dobrze by było gdybyś zrobiła badania poziomu cukru i udała się do diabetologa.

może być jeszcze tak, że jesteś uzależniona od słodyczy, ponieważ od tego tak samo jak od innych rzeczy można się uzależnić. Zostały opisane przypadki uzależnień, tak silnych, że przypominały alkoholizm czy nikotynizm. Jeśli podejrzewasz u siebie uzależnienie psychiczne to polecam ci wizytę u psychologa

Odnośnik do komentarza

dla mnie to chore ludzie sami suzkaja w sobie chorob i uzaleznien teraz jest moda na chorowanie zwlaszcza na otylosc i depresje to jakas dziwna moda
kiedys ogladalam taki program o ludziach otylych i jakis lekarz czy psycholog sie wypowiadal ze ludzie otyli sa otyli bo są chciwi, z chwiosci i łapczywosci jedza za duzo nie znaja umiaru i dlatego tyją, otyłosc to problem psychologiczny i wynika z chciwosci i pazernosci wydaje sie logiczne nie sposob sie nie zgodzic tak samo ze slodyczami. jesli sie nie zna umiaru wpada sie w jakies wymyslane - izmy

Odnośnik do komentarza
Gość PorannaRosa

Panda nie wiem jak może byc modna depresja.... a otyłość może bć choroba i mieć podłoże chorobowe. Owszem oczywiście że zdarzają sie osobniki które są otyłe na łasne życzenie ale nie można generalizowac że wszyscy tak mają bo to by bło krzywdzace dla tych chorych

Odnośnik do komentarza
Gość di...00

Mam 12 Lat. Moja Waga wynosi 68kg, a wzrost 168cm, chcialbym schudnac okolo15 kg
Jestem uzalezniony od slodyczy, ćwicze boks oraz koszykówke. Wg mojich obliczen
spedzam okolo na wszystkich ćwiczeniach do 12h tygodniowo.Jestem gruby ogólnie na brzuchu
.Chcialbym schudnac na brzuchu i tyle .Bardzo prosze co mam zrobic

Odnośnik do komentarza

Dokładnie odstaw słodycze, spróbuj się od nich powstrzymać bo inaczej to z Twoich prób nic nie bedzie. Musisz wziąć się za siebie. Zacznij uprawiać jakiś sport np biegi albo pływanie możesz też zacząć jeździć na rowerze to tez będzie pomocne. Do tego jakaś dietka i bedzie ok

Odnośnik do komentarza

Cały czas jem coś słodkiego w maju się zaczelam głodzić i jadłam jeden normalny posiłek i słodycze. Jakiś Czas temu pozbyłam się owsików. Aktualnie muszę jeść cukier czasem zdarza się ze zaczynam się cząść jeżeli nic nie zjem słodkiego. Jem bardzo duzo aktualnie.

Odnośnik do komentarza

Ojej, a po co się głodzić i odmawiać sobie czegokolwiek, skoro nasz organizm też potrzebuje cukrów, m.in. Nie każę natomiast nikomu zajadać tej potrzeby pustymi kaloriami w postaci batoników, czekolad czy innych tego typu przekąsek. Najlepsze będzie wprowadzenie regularnych posiłków i zbilansowanych, w tym odpowiednio przygotowanych deserów, o odpowiednim składzie... to pomaga pohamować napady na różne smakołyki. Jak ktoś ma z tym problem, albo uważa, że zdrowe desery nie istnieją to zapraszam na macro bios bar, mam od nich lunch boxy od pewnego czasu i bardzo sobie chwalę. Nie każę Wam od razu zamawiać, ale strona jest tak przygotowana, że może akurat znajdziecie tam jakieś inspiracje dla siebie. :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.02.2012 o 10:15, Panda napisał:

jak mozna byc uzaleznionym od slodyczy? jesli czujesz potrzebe siegniecia po cos slodkiego zrob sobie morfologie i zmierz glukoze bo to nie swiadczy o uzaleznieniu tylko o tym ze organizm moze domagac sie cukrow bo ich ma malo

Można. To uzależnienie takie jak alhokolizm, narkomania czy każde inne. W głównej mierze to uzależnienie psychiczne gdzie dla rozładowania napięcia sięgamy po cukier aby zalać mózg dopaminą i serotoniną. Stąd te niepohamowanespacer.png myśli na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Często wiele osób myśli, że dieta ketogeniczna oznacza rezygnację z deserów i słodkości. Nic bardziej mylnego! Jak możecie się przekonać na blogu https://anetaflorczyk.net/dieta-ketogeniczna-przepisy-na-desery/ znajdziesz wiele przepisów na pyszne i zdrowe keto desery. Odkryj nowe smaki i przekonaj się, że rezygnacja z węglowodanów wcale nie musi oznaczać rezygnacji z ulubionych słodkości. Dzięki prostym składnikom i łatwym w przygotowaniu przepisom, możesz cieszyć się smakiem deserów, bez obaw o zbędne kalorie. Ja muszę przyznać, że mi szczególnie do gustu przypadły domowe krówki oraz mus czekoladowy ^^

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...