Skocz do zawartości
Forum

Ciągłe uczucie głodu i obsesyjne wymiotowanie a bulimia


Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobić by przestać obsesyjnie wymiotować i nie czuć wiecznego głodu są dni ze staram sie ograniczać ale sa tez takie ze jem wszystko co mi wpadnie w ręce i ciągle jestem głodna wiec jem wymiotuje przeczyszczam sie i tak do wieczora potem jeszcze wyrzuty sumienie przysięga ze to ostatni raz a od jutra znowu to samo.Mam 32 lata waże 55 kilo przy wzroście 165 wyglądam jak gruba parowa!!Diabetolog juz byl diety tez ale po miesiącu zawsze się poddawałam nie mam tendencji do tycia ale od 3 lat nie mogę przestać chce ważyć 50 kilo !!

Odnośnik do komentarza

Cierpisz na zaburzenia odżywiania, najprawdopodobniej na bulimię, wymagasz natychmiastowej terapii u psychologa. Ciągłe prowokowanie wymiotów, może doprowadzić do wielu poważnych komplikacji np : anemii, nadżerek przewodu pokarmowego, refluksu żołądkowego, zaburzeń gospodarki kwasowo - zasadowej, zaburzeń elektrolitów, próchnicy, a w najgorszym wypadku do pęknięcia przełyku. Twoja obecna waga jest prawidłowa, więc nie powinnaś się odchudzać.
Jeśli chcesz się wyleczyć to musisz porozmawiać z lekarzem specjalistą.
W poniższych linkach masz dwie listy certyfikowanych psychologów, dodatkowo, możesz porozmawiać z lekarzem rodzinnym, który powinien podać ci adresy bliżej Twojego miejsca zamieszkania.
Oto listy:
1. PtP
2. Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne

Odnośnik do komentarza

dlaczego mi zależy hm może brak samoakceptacji siebie
na początku pomyślałam kurcze zwymiotuje parę razy nic mi nie będzie a waga spadnie bo jak można sie uzależnić od wymiotów w końcu to obleśne jak czytałam na necie ze potem nie da sie przestać to śmiałam sie jak nie możesz przestać?skoro to wstrętne ,ale z czasem świadomość ze to ty decydujesz że możesz to robić i nikt nie może mieć na to wpływu przyniosła fajne uczucie ze tylko ty masz władze na sama sobą możesz jeść ile chcesz bo to i tak nic nie zmieni .W szpitalu po tym jak zemdlałam i przeszłam zapaść lekarze nie potrafili znaleźć przyczyny robili tomografie ,eeg ktg i wiele innych badan trochę sie przestraszyłam po powrocie do domu wywaliłam wszystkie herbetki odchudzające ,tabletki lewatywy itp ale co to dało może z tydzień wytrzymałam i znowu to samo Potem kolejni lekarze endykrynolog neurolog teraz reumatolog bo stawy w kolanach uszkodzone i kości słabe a ja nadal mam to w nosie wole wymiotować dlatego sama nie wiem co sie ze mną dzieje !!CUkry ma zle ,anemie stawy , wypadają mi wlosy moja skore jest az biala taka sucha a ja nie mogę przestać gdybym miala wsparcie kogos bliskiego byo by łatwiej ale gdy staram sie komus powiedzieć zostaje olana ze przesadzam

Odnośnik do komentarza

Witam

Zaburzenia jedzenia to poważna sprawa. Bez pomocy Pani sobie nie poradzi. To długi proces i wymagający zaangażowania z Pani strony. Jeśli jednak nie chce Pani do końca życia - być nieszczęśliwą, i zacząć siebie akceptować nie ma innej drogi.
Musi mieć Pani też świadomość, że to samo nie przejdzie i będzie się nasilać - czyli będzie coraz gorzej.

Pozdrawiam
Anna Kaźmierczyk-Słomka

Odnośnik do komentarza

fresaa brak Ci akceptacji siebie? Dziewczyno prosze Cie, zobacz na swoj avatar widze na nim fajną, atrakcyjną kobiete ktora sie nie do ce nia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie mow ze Cie ktos olal my Cie nie olewamy dla nas jest wazne Twoje zdrowie i z tym naprawde nie ma zartow!! nie olewaj sama siebie Ty jestes jedna jedyna na caly swiat i gdzies czeka ktos na Ciebie nie zawiedz go!!!

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...