Skocz do zawartości
Forum

Jakie ćwiczenia wykonywać na siłowni, aby schudnąć?


Rekomendowane odpowiedzi

wiatm , jestem Ola. Waze kolo 59 kg i mam 162 cm zwrostu, chciała bym zgubic pare kilo tak zeby ważyc z 53 , zapisałam sie na siłownie i na fitness ale nie wiem jakie mam cwiczenia wykonywac na siłowni zeby szybko zgubic brzuch, tłuszczyk z ud i boczków i ile razy chodzić a tyg na siłownie. Nie wiem tez co powinnam jesc, poniewaz zazwyczaj nie odzywiam sie zdrowo:/

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

najlepiej jest chodzić 3 razy w tygodniu ( oczywiście jeśli masz czas i niestety kasę) i treningi ustalić sobie tak by mieć dzień przerwy między nimi. Ja najczęściej jak chodziłam to brała 2 razy w tygodniu i mnie to odpowiadało bo na 3 razy nie miałam czasu.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Masz prawidłową masę ciała, więc nie musisz podejmować bardzo rygorystycznych metod w celu schudnięcia. Wystarczy że zaczniesz się zdrowo odżywiać a waga powinna lekko spaść. Jeśli dołączysz do tego ćwiczenia na siłowni to spotęgujesz efekt i wymodelujesz mięśnie.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia na siłowni to jest jedna zasada ich wykonywania zaczyna się od ćwiczeń kardio, czyli bieżnia, orbitrek, rowerek, steper – ten etap trwa od 5- 15 minut. Następnym etapem są właściwe ćwiczenia, zawsze zaczynaj od górnych partii ciała i idź w dół, tak by nogi ćwiczyć na samym końcu. Ostatnim etapem znowu są ćwiczenia kardio, które powinny trwać 10-15 minut. Na każdej maszynie na początek rób po 1-2 serii po 12 powtórzeń. Jeśli czujesz, że to za dużo to zmniejsz ilość serii. Jeśli nie wiesz jak poprawnie wykonywać ćwiczenia to zapytaj się trenera, w każdej siłowni jest wyznaczona taka osoba, która wyjaśni Ci jak wykonywać poszczególne ćwiczenia.
Co do diety, to w Twoim przypadku zastosuje zasady zdrowego odżywiania. Oto i one:
1. Postaraj się spożywać od 4 – do 5 posiłków dziennie. Posiłki powinny być mniejsze, tak aby nie dopuścić do przejadania się. Nie powinnaś także podjadać między nimi. Organizm po pewnym czasie przyzwyczai się do regularnych dostaw pokarmu i przestanie kumulować w sobie składniki pokarmowe takie jak: tłuszcze czy węglowodany, jak dzieje się podczas głodówek czy bardzo restrykcyjnych diet.
2. Posiłki powinny być spożywane regularnie, w spokoju, nie spiesząc się. Powinnaś dokładnie gryź i przeżuwać. Uczucie sytości pojawia się dopiero po około 15 minutach, dlatego też tak ważne jest spożywanie jedzenia bez pośpiechu.
3. Ostatni posiłek powinien być lekki i spożywany na 2-3 godziny przed snem.
4. Staraj się pić co najmniej 1 litr wody. Powinnaś unikać napojów wysokosłodzonych takich jak cola, soki dosładzane, fanta, pepsi. Zamiast tego proponuję wodę niegazowaną lub gazowaną, którą możesz wzbogacić dodatkiem jakiegoś cytrusa, herbatę zieloną lub białą. Napoje powinnaś pić na 2 godziny przed lub po posiłku.
5. Staraj się spożywać dużo pokarmów, które zawierają błonnik. Wpływa on na regulację pracy jelit, a także dłużej podtrzymuje uczucie sytości. Produkty które zawierają dużo błonnika to: produkty zbożowe ( otręby, kasze, pieczywo pełnoziarniste tj.: bułki grahamki, chleb pumpernikiel), warzywa ( fasolka szparagowa, fasola, groszek zielony, soczewica, soja), owoce ( np. marakuja, jeżyny, maliny) szczególnie suszone ( morele, śliwki).
6. Unikaj spożywania posiłków wysokokalorycznych: fast foodów, słodyczy, produktów mącznych typu: pyzy, kopytka, makarony obficie polane sosem. Zastąp je lekkimi sałatkami, daniami gotowanymi na parze, posiłkami o niskim indeksie glikemicznym. Staraj się ograniczyć dodatek soli, która powoduje zatrzymywanie wody w organizmie. Zastąp ją ziołami takimi jak : bazylia, majeranek, tymianek czy rozmaryn.
Oto kilka artykułów, które może Cię zainteresują :
1. Siłownie
2. Sprzęt fitness
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

zapomniałam dodać,że często jem też kompulsywnie i mam słabość do słodyczy, zdaza sie zę budze sie i odrazu myśle zeby zjesc cos słodkiego jakiegos batona lub czekolade czasem to jest tak śilne ze nie wytrzymuje i ide do sklepu zeby szybko zjesc cos czekoladowego, chciała bym przestać jesc słodycze ponieważ moje zęby też już mają tego dosyć... :(

Odnośnik do komentarza

Loliś, taki stan rzeczy może być spowodowany kilkoma rzeczami:
1. niedobór chromu. Spróbuj do swojej diety wprowadzić takie produkty jak: Małże otręby, zarodki ziaren zbóż, pełne ziarna zbóż, olej kukurydziany, podroby, jabłka, orzechy, wołowina, kukurydza, gruszki czy pomidory
2. niedobór magnezy. Suplementacja powinna pomóc. Źródła magnezu w pożywieniu to: kakao,kasza gryczana warzywa strączkowe, czekolada gorzka, orzechy laskowe, płatki owsiane,
ciecierzyca,groch, szpinak, makrela, dorsz, żółte sery, banany.
3. Jeśli problem jest łakomstwo to gdy chcesz coś słodkiego to spróbuj rzuć gumę owocową bez cukru albo pić wodę mineralną z pomarańczą.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość filifionka81

Gdyby to mogła byc cukrzyca to po takim objedzeniu się słodyczami to chyba miałoby się jakiś wstrząs? No nie wiem, nie znam się, ale moim zdaniem to nie cukrzyca. Większośc osób uwielbia słodycze a przecież nie wszyscy sa cukrzykami.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie do eksperta, jakis czas temu chorowalam, mialam straszny problem z hormonami, przytylam 20 kg. w tym momencie wszystko jest w porzadku, zrzucilam juz 15 ale jednak te 5 ciagle mi zalega. chodze na silownie, cwicze i odzywiam sie tak jak Pani pisala wyzej. Robie rozgrzewke bieznia lub rowerek 10-15 minut, pozniej cwiczenia silowe i na koniec znow bieznia 15 minut. mam pytanie odnosnie cwiczen silowych, jaka powinna byc przerwa miedzy cwiczeniami ? i seriami? jest to dla mnie bardzo wazne i bede wdzieczna za odpowiedz ;)

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim warto również zwrócić uwagę na to co zjeść przed treningiem, aby osiągnąć najlepsze efekty i uniknąć problemów żołądkowych, które mogą utrudnić nam zrobienie dobrego treningu? Na stronie https://anetaflorczyk.net/co-jesc-przed-treningiem/ znajdziesz na ten temat bardzo dobry artykuł, który przedstawia konkretne wskazówki i jednocześnie odpowiednie produkty które będą sie do tego nadawały oraz ich ilość oraz czas spożycia przed treningiem. Dzięki temu będziesz wiedziała, co jeść, aby dostarczyć swojemu organizmowi odpowiednią dawkę energii i składników odżywczych potrzebnych do efektywnego treningu. Jednocześnie bez poczucia obciążenia. Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...