Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczenia odchudzające przy arytmii


Gość antosiowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość antosiowa

Przeglądam forum, na które niedawno trafiłam i oprócz mojego wątku na zdrowiu chciałabym zapytac jeszcze o coś pod kątem mojej siostry. Ma 16 lat i ma arytmię. Ma regularnie robione EKG i inne badania serca i lekarz stwierdził, że nie powinna ćwiczyć na WF ie i dał jej zwolnienie lekarskie na cały rok. Ona trochę się tym martwi, bo po pierwsze to lubiła, a po drugie jednak WF pomaga utrzymac sprawność fizyczną. Moja siostra jest zgrabna ale nie jest jakoś bardzo szczupła, chociaż ona uwaza, że teraz przytyła, bo nie ćwiczy. Dlatego chcialabym zapytać, może pani Ekspert mi napisze, jakie ćwiczenia mogłaby wykonywac siostra przy arytmii. Czy można jej ćwiczyć w domu, np. brzuszki albo hula hop, albo rowerek stacjonarny czy w ogóle nie wolno jej ćwiczyć? Jak okreslić maksimum wysiłku dla niej? To okreslić w czasie, np. ze ma ćwiczyć 10 min. czy to chodzi o poziom zmęczenia? Jakie ćwiczenia będa dla niej najlepsze przy arytmii i czy może je wykonywac sama w domu czy musi iść na fitness aby być pod okiem trenera?

Dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

z tego co pamietam, bo tez mialam kolezanke z arytmią, to nie mogła biegac, ale mogla np chodzic, nie tak zeby sie zmeczyc, ale zeby troche chodzic i pcowiczyc nogi, moze stosowac cwiczenia rozciagajace, skłony, moze robic brzuszki. Najlepiej coś co nie wymaga zbyt duzego ruchu, czyli nie bieganie i skakanie, ale np skłony rozciaganie, moze przysiady. To jeszcze zalezy jak siostra sie meczy, mysle ze przy arytmii zestaw cwiczen powinien byc wykonywany po 7-10 razy, czyli np 10 brzuszkow, 10 przysiadow itp. tak, zeby czuc bylo wysilek ale zeby nie doprowadzic np do kolatania serca. sa tez chyba takie pomierniki na palec ktore mierza puls

Odnośnik do komentarza
Gość Gwieździsta

skoro ma arytmię to zostaje jej joga, pilates, callanetics i ćwiczenia rozciągające takie które nie przemęczają serca. Do tego może chyba nordic walking uprawiać. A o inne ćwiczenia to musiała by się zapytać swojego lekarza prowadzącego

Odnośnik do komentarza

ja tez mam arytmie i normalnie cwiczylam na wfie i teraz tez czasami cwicze. moze to zalezy od jakiegos stopnia jak nasilona jest arytmia, ale ja cwiczylam normalnie tylko bez przesady, normalnie biegalam, gralam, jak czulam ze jestem bardzo zmeczona i zaczynam byc oslabiona to robilam przerwe

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza
Gość PorannaRosa

bo to chyba wszystko zależy od tego jaką masz arytmię, jak bardzo ona Cię ogranicza. Ja miałam koleżankę w liceum co jak miała gorszy dzień to wystarczyło że po schodach weszła i już miała arytmię i biała się jak płótno robiła

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...