Skocz do zawartości
Forum

Nabieranie masy mięśniowej a zajęcia taneczne


Gość me...a5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moj problem polega na tym iz jestem strasznym chudzielcem (163cm wzrostu 46 kg)

Ciężko mi przytyć , jest to chyba uwarunkowane genetycznie, ponieważ mama tez jest osoba bardzo szczupłą.

Chciałabym wyrobić sobie masę mięśniową.Zanim udam się do dietetyka po odpowiednia dietę ,

chciałabym wiedzieć czy da się ja wyrobić poprzez ćwiczenia taneczne ,

czy od tego nie schudnę jeszcze bardziej?Wiem ze na masę powinnam wykonywać ćwiczenia siłowe ,

ale kocham taniec i było by to dla mnie przyjemne z pożytecznym.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza

Przy tańcu na pewno wymodelujesz i ukształtujesz sobie mięśnie. Możesz wykonywać zarówno ćwiczenia siłowe jak i taniec, który będzie świetnym ich uzupełnieniem. Jeśli zaczniesz wykonywać ćwiczenia siłowe, i tym samym rozwijać mięśnie, waga powinna Ci się sama podnieść, ponieważ tkanka mięśniowa waży więcej niż tkanka tłuszczowa.
Radziłabym także, zrobić badania na poziom hormonów tarczycy, bo Twoja niska masa i problemy z przytyciem mogą być wynikiem zaburzeń pracy tarczycy

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

Aby nabrać masy musisz ćwiczyć z obciążeniem i przejśc na odpowiednia dietę, powinno w niej byc dużo białka, bo to budulec mięśni. Tylko, że dziewczyna z rozbudowanymi mięśniami to tez tak nie za bardzo, więc trzeba uważać, w którym momencie powinno się przestac. Same zajęcia taneczne (o ile nie podnosisz innych podczas tańca :) ) to raczej spowodują wysmuklenie ciała, jeszcze większe.

Odnośnik do komentarza

Mam podobny problem. Chciałabym nieco zrobić masy. bo jestem za chuda (tak, wiem - ale mam problem:)). Szukam poradników w których można znaleźć porady z tym związane (np. coś takiego: https://pieprzyczfantazja.pl/2021/01/jak-zdrowo-przytyc-i-zbudowac-czysta-mase-miesniowa-poznaj-8-najlepszych-sposobow/)  I też pytanie, jak bardzo musi się to różnić w przypadku kobiet. W sensie od męskiego nabierania masy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...