Skocz do zawartości
Forum

Dieta grejpfrutowa


Gość lemoniadka114

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lemoniadka114

ważę 50kg przy wzroście 150 i za nic nie mogę schudnąć, bardzo bym chciała zrzucić 2-3 kg. Czy dieta grejpftutowa stosowana rygorystycznie przez tydzień ( mam na mysli jedzenie samych grejpfrutów) przyniesie spodziewany rezultat?

Odnośnik do komentarza

po pierwsze jeśli będziesz jeść jakikolwiek owoc i będzie to jedyny twój posiłek to schudniesz... niekoniecznie to musi być grejpfrut. Po drugie na tej diecie odchudzisz... swój portfel. Po trzecie po co chcesz się odchudzać? Przecież nie masz nadwagi?

Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał. Bertold Brecht

Odnośnik do komentarza

Witam,
Wcale nie musisz się odchudzać, ponieważ Twoja waga mieści się w normach przy Twoim wzroście. Dieta którą chcesz zastosować jest mocno ryzykowna.
Dieta grejpfrutowa zakłada jedzenie albo samych grejpfrutów. Jest ona niekorzystna dla zdrowia, ponieważ grejpfruty zawierają mało składników odżywczych. W ich skład wchodzi odrobina białka i węglowodanów, nie zawierają w ogóle tłuszczy, są za to bogatym źródłem witamy C. Brak fundamentalnych składników odżywczych może doprowadzić do powstania niedoboru ich w naszym organizmie, co może skutkować licznym chorobami. Dietę grejpfrutową powinno się stosować przez krótki okres czasu tj max 1-2 tygodnie . Nie powinni jej stosować nastolatkowie, osoby starsze czy kobiety w ciąży, ponieważ dostarcza ona mniej 800 kcal dziennie. Stosowanie tak rygorystycznej diety może doprowadzić do późniejszego efektu jo jo, ponieważ organizm pozbawiony podstawowych składników oraz innych witamin i mikroelementów będzie dążył do pokrycia tych niedoborów.
Jeśli już naprawdę chcesz stosować tę dietę to można ją zmodyfikować. Jedz do każdego posiłku grejpfruta albo pij z niego sok. W ten sposób wykorzystasz jego dobroczynny wpływ a nie doprowadzisz do powstawania niedoborów.
W Twoim przypadku lepszym wyjściem będą ćwiczenia i zwiększona aktywność. Postaraj się codziennie przeznaczyć godzinę czasu na jakąś formę aktywności, może to być spacer, jazda na łyżwach czy ćwiczenia w domu. Jeśli zmusisz swój organizm do wysiłku to przyspiesz spalanie tkanki tłuszczowej a co za tym idzie utratę zbędnych kilogramów.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Ja słyszałam dużo o tej diecie ale nie skusiłabym się na nią. Ponoć nie jest zdrowa, poza tym samo jedzenie grejpfrutów na pewno nie dostarczy Ci tyle składników odzywczych ile powinno. Schudnąć, schudniesz ale czy zdrowo? poza tym weź pod uwagę, że nadmierna ilośc owoców zwłaszcza tych samych też nie jest zdrowa, jelsi masz podwyższony cukier, to może Ci jeszcze bardziej skoczyć, np. dla cukrzyków to zdecydowanie odpada.

Odnośnik do komentarza
Gość soleila007

Moja kolezanka schudla na tej diecie(pozniej jeszcze zostowala diete 1000 kalorii)z 82 na 54 kg wyglada rewelacyjnie!!!!! ludzie ktorzy ja znaja nie poznaja jej na ulicy robila ostatnio badania wszystko wyszlo wzorowo.Nie kazda dieta oznacza niedobor witamin i mikroelementow

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...