Skocz do zawartości
Forum

Trudności z opanowaniem ochoty na słodycze i przekąski u nastolatki


Gość an...03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Urodziłam się w '96 roku mam 169cm wzrostu i jestm dziewczyną, niestety ważę 70kg. Chciałabym schudnąć ponieważ za dwa miesiące bal a zresztą dla własnego zdrowia też. Niestety problem jest w mojej głowie gdyż nie mogę się powstrzymać kiedy widze coś słodkiego, albo kiedy mi się nudzi i coś ogłądam w telewizji to najczęsciej chodze po kuchni i szukam co by tu można było zjeść. Bardzo prosze o odpowiedź i radę.

Odnośnik do komentarza

to wtedy sięgaj po warzywa. Naszykuj sobie np pokrojoną marchewkę, albo selera naciowego. I jak tylko dziesz mieć ochotę na coś do chrupania wtedy możesz śmiało sięgnąć po to co sobie naszykowałaś.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Aby schudnąć musisz być aktywna, zamiast siedzieć przed telewizorem wyjdź na spacer, albo poskacz na skakance. Możesz też zapisać się na jakieś zajęcia sportowe lub taneczne. Nie będziesz się nudzi i aktywnie spędzisz wolny czas.
Jest kilka sposobów na to aby powstrzymać się od jedzenia słodyczy. Najlepszym jest jednak silna wola, dlatego warto by było nad nią popracować. Oto kilka sposobów na to aby przezwyciężyć chęć czegoś słodkiego:
1.jeśli najdzie cię ochota na coś słodkiego to sięgnij po wodę mineralną, możesz do niej dorzucić cytrynę lub pomarańczę albo listki mięty.
2.Kolejnym sposobem jest picie miętowej herbaty
3.Możesz też w chwilach słabości żuć gumę owocową bez cukru.
4.Jeśli nie chcesz być kuszona, to musisz pozbyć się wszelkich słodyczy z domu, zgodnie z zasadą czego oczy nie wiedzą tego sercu nie żal
5.Czasami chęć na coś słodkiego jest objawem braku magnezu lub chromu. Dlatego warto też zbadać sobie ich poziom.
6.Możesz też zamiast słodyczy jeść warzywa i owoce, są one mniej kaloryczne, mają duża witamin i mikroelementów.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...