Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie nastolatki z nadwagą


Gość an...81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;( Mam 14 lat 176 wzrostu i waże 79 kg mam już dość sluchanie świnia grubas ;( i takie inne nieakceptuje siebie... Chcę schudnoć nie wiem jak szuak kogoś kto mi poradzi pożądnie a nie powie ruch i odżywiaj się dobrze ja wiem że tak tzreba no ale łatwo powiedzieć ;( ... Liczę na pomoc

Odnośnik do komentarza

wiesz musisz przejść na dietę najlepiej 1200 kcal bo na niej nie jest człowiek głodny. Do tego wprowadź aktywność fizyczną. Staraj się być jak najbardziej aktywny. Mozesz zapisac się na siłownię czy aerobik. Najlepiej jak zajęcia będą 3 razy w tygodniu ale tak byś miała 1 dzień odpoczynku między nimi.

Odnośnik do komentarza
Gość PorannaRosa

przecież Ty masz tylko 3 kilo za dużo. Moim zdaniem wystarczy jak będziesz bardziej aktywna, np ćwicz w domu przez godzinę dziennie. Unikaj fast foodów i słodyczy a także słodkich napojów. Jedz 4-5 posiłków i pij dużo wody

Odnośnik do komentarza

Proponuję ci dietę 1200 - 1400 kcal. Tak jak napisała poprzedniczka na tej diecie człowiek nie odczuwa głodu a przez to ma większa motywację do schudnięcia.
Po pierwsze musisz zacząć regularnie jeść. podziel dotychczasowe posiłki na 4-5 mniejszych ale w równych odstępach czasowych. Odstępy te nie mogą być większe niż 3 godziny. Dodatkowo ostatni posiłek należy spożywać na 3 godziny przed snem.
Zrezygnuj z tłustych potraw, mięs, serów i śmietany. Zastąp je odpowiednikami o mniejszej ilości kalorii, np: zamiast tłustej wieprzowiny zjedz z pierś z kurczaka lub rybę, zamiast śmietany - jogurt lub kefir, zamiast pełnotłustych twarogów serek o obniżonej zawartości tłuszczu lub chudy twarożek. Do tego unikaj potraw smażonych czy takich do przygotowania, których użyto dużej ilości tłuszczu. Zdrowsze i mniej kaloryczne są potrawy gotowane na parze, duszone we własnym sosie czy pieczone.
Białe pieczywo zastąp ciemnym lub pełnoziarnistym, posiada ono więcej witaminy i błonnika co sprawia, że czujemy się po nim dłużej syci.
Unikaj potrwa mącznych typu makarony, kopytka, pyzy i inne, ponieważ są one bardzo kaloryczne. Zamiast nich wybieraj kasze i brązowy ryż.
Do każdego posiłku jedz dużo warzyw, mają one mniej kalorii niż owoce a są tak samo zdrowe. Pij dużo płynów w postaci zielonej herbaty, wody mineralnej, niedosładzanych soków czy kompotów.
Aby przyspieszyć proces odchudzania musisz zwiększyć swoją aktywność. Każdego dnia poświęcaj na nią co najmniej godzinę czasu.

Odnośnik do komentarza

Na pewno dużo ruchu, najlepiej zacznij uprawiać jakiś sport np jazdę na rowerze, możesz też pływać, biegać, grać w kosza czy w piłkę nożną. Ja osobiście polecam squasha. Tam się tak wybiegasz że padniesz, świetna zabawa a do tego naprawdę wyciska 7 poty z człowieka

Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał. Bertold Brecht

Odnośnik do komentarza

hmmm.. Mam 13 lat, i jestem wysoka jak ,,brzoza ! mam 174 cm wzrostu i uwaga O.o ważę 83 kg! Masakra! chciałabym szybko i skutecznie schudnąć ! Słyszałam o ,,Weight loss ale to chyba nie jest dla mnie odpowiednie... Chyba jestem za młoda. : // Pomocy !!!! Jak mam szybko i skutecznie schudnąć?!

Odnośnik do komentarza

Cześć!
Nazywam się Sylwia i mam 15 lat. Mam 180cm wzrostu i 84kg. Bardzo chciałabym schudnąć skutecznie i bez efektu jo-jo. Chodzę do klasy sportowej i pomimo treningów nie chudnę. Chciałabym schudnąć bo w mojej klasie są dziewczyny prawie mojego wzrostu,ale dużo chudsze odemnie. Nie widać po mnie,że tak dużo ważę (chyba to dzieki mojemu wzrostu). Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...