Skocz do zawartości
Forum

Głośna perystaltyka jelit


Gość Aga8

Rekomendowane odpowiedzi

moim problemem jest to, że niezaleznie od tego czy aku
rat cos zjadłam, czy wręcz przeciwnie nie jadłam nic kilka godzin ciągle słyszę jakby coś przekładało mi się w brzuchu. Czasami jest to ciche, takie jakby jednorazowe przemieszczenie, a czasami burczy mi tam jak nie wiem... a ja wtedy nawt nie jestem głodna. Kiedy siedze np na uczelni, kawiarni czy kinie jest to bardzo krępujące. Koleżanki mówią mi że moze pójdziemy coś zjeść skoro mi tak ,,burczy". mam już dość tłumaczenia się że wcale nie stem głodna tylko coś mi się tam przekłada.
Trwa to już parę miesięcy. Jakie mogą być tego przyczyny i jak z
tym walczyć??

Odnośnik do komentarza

mojemu koledze zawsze burczy w brzuchu zwłaszcza po jedzeniu w ogole odgłosy ma nieziemskie i bardzo głosne, kiedys nawet jego dziewczyna sie na to skarzyla, ale z tego co wiem, to byl u lekarza i nie ma problemow zdrowotnych moze po prostu niektorym tak glosno pracuje zoladek?

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Głośna perystaltyka jelit jest moze być efektem zbyt dużej ilości gazów w naszym układzie pokarmowych. Przyczynami takie stanu rzeczy mogą być obecne w diecie:
- nasiona rośli strączkowych - groch, fasola, soja i inne, ponieważ działają gazotwórczo.
- obecność innych warzyw po których zjedzeniu może nastąpić wzmożona produkcja gazów: papryka, cebula, kapusta, kalafior czy brokuł. Każdy z nas reaguje inaczej więc warto by poobserwować siebie i reakcje swojego organizmu.
- Duże ilości spożywanych napoi gazowanych.
- Duże ilości kawy, herbaty, które jeszcze bardziej pobudzają perystaltykę jelit.
- Papierosy, podobne działanie do kawy.
Jeśli chcesz się pozbyć tych odgłosów to powinnaś jeść 4-5 regularnych posiłków, unikać lub zminimalizować ilość produktów wymienionych wyżej, unikać słodyczy i fast fodoow. Powinnaś także do swojej diety wprowadzić dużo warzyw i owoców, które zawierają między innymi błonnik który reguluję pracę jelit.
Jeśli pomimo zmiany diety dolegliwości nie ustąpią powinnaś skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Gość Tabakiera

to nie jest bzdura, nie wpadłeś na to że to co w jedenej chorobie doporowadza do zaostrzeń w innej może pomóc,. Np w chorobie Leśniowskiego - crohna palenie nasila objawy, a w CU je zmniejsza, niby tu biegunka i tu a jednak działanie jest różne....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...