Skocz do zawartości
Forum

Błędy żywieniowe


Gość Olaaaa160

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam nadwagi, ale chciałabym zrzucić kilka kg żeby poczuć się lepiej. Ważę 55kg przy wzroście 163m. Do do sportu, ostatnio przez ilość nauki nie bardzo mam czas na bieganie i ćwiczenia, ale co wieczór około pół h robię ćwiczenia rozciągające z jogi. Na uczelnie chodzę pieszo kilka razy dziennie, w sumie robię pewnie z 5km szybkim marszem. Oto co zwykle zjadam:
1. Śniadanie
Bułka z ziarnami, liściem sałaty, wędliną lub serem żółtym + jajko + kubek zielonej herbaty.
2. Drugie śniadanie
Jogurt pitny + jabłko + woda.
3. Obiad
Chuda zupa z dużą ilością warzyw, lub dosłownie trochę makaronu pełnoziarnistego z piersią z kurczaka i sosem z oliwą z oliwek, często mała miseczka owsianki z chudego mleka z cynamonem albo z 5 małych pierożków + kubek białej lub zielonej herbaty.
4. Podwieczorek
Zazwyczaj jest to jakiś jogurt, często activia lub granat.
5. Kolacja do 18:00
Jogurt, mały serek homogenizowany lub coś co nie przekracza 200 kalorii.
Czasem w chwilach słabości zdarza mi się zjeść pączka lub wypić piwo i zagryźć chipsami ;p ale nie zdarza się to częściej niż raz w tygodniu. Staram się unikać alkoholu, nie solę, używam tylko ziół i pikantnych przypraw, oraz moich ukochanych : cynamonu i imbiru. Piję sporo herbaty, zielonej, białej i czerwonej. Czarnej i kawy unikam. Moją największą słabością są słodycze i niestety pieczywo. Staram się jeść tylko jedną bułkę dziennie na śniadanie.

Co robię źle, że tłuszczyk odkłada się na biodrach i brzuchu??

Odnośnik do komentarza

Ja widzę. Bardzo źle się czuję w swojej skórze, niestety...
Oczywiście wiem, że wypicie piwa i zagryzienie chipsami jest błędem żywieniowym, ale nie powtarza się tu u mnie często, czasem po prostu się bez tego nie obejdzie ;p

Odnośnik do komentarza

Hej. Tak jak pisałam ćwiczę w miarę możliwości jogę i dużo spaceruje. Są oczywiście dni, że wpadam do domu z uczelni i siedzę nad książkami.. Wiecie, tu nie chodzi nawet o moją wagę... po prostu mam fatalne proporcje, wydaje mi się, że mam ciężką sylwetkę..

Odnośnik do komentarza

Twoja obecna waga jest prawidłowa, więc nie musisz się specjalnie odchudzać. Skup się na utrzymaniu dotychczasowej wagi. Twój jadłospis wygląda dobrze. Wypicie piwa od czasu do czasu i zjedzenie chipsów nie spowodują, że od razu przyjesz, każdy z nas może sobie pozwolić na odrobinę przyjemności.
Piszesz, że ćwiczysz po 30 minut dziennie, jeśli chcesz lepiej wyglądać to spróbuj wydłużyć ten czas do 40-60 minut i dołączyć ćwiczenia aerobowe, której szybciej spalają tkankę tłuszczową, nie budując przy tym tkanki mięśniowej. Tu przedstawiam Ci kilka informacji na temat tych ćwiczeń:
Ćwiczenia aerobowe
Dodatkowo albo zamiast ćwiczeń aerobowych możesz wprowadzić do swojego treningu ćwiczenia fat burning:
Fat burning
Mam nadzieję, że pomogłam. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...