Skocz do zawartości
Forum

Dieta podczas dojrzewania dla nastolatki


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!
Jestem Ania.Mam 12 lat, 155 cm i 60kilo.Chciałabym schudnąć, bo jestem jedyna w klasie która ma tyle kg w sobie.Gdy chodzimy do szatni na WF-ie to patrze na dziewczyny , które są chude, zaokrąglają im się biodra i rosną piersi.Nie żebym też nie dojżewała czy coś, tylko chodzi mi o to że jestem gruba i tyle.Jaką dietę mam mieć w swoim porządku dnia, i jakie ćwiczenia?
Proszę pomóżcie!
Pozdrawiam :)

Ania ;-*

Odnośnik do komentarza

Aniu, jeśli chcesz schudnąć powinnaś postawić na ruch. Jesteś w okresie dojrzewania i jak sama napisałaś dojrzewasz, w związku z tym Twój organizm potrzebuje ciągłych dostaw składników budulcowych i energetycznych dlatego nie powinnaś stosować żadnej diety. Aktywność fizyczna jest za do wskazana i możesz ją zastosować w swojej walce ze zbędnymi kilogramami.
Codziennie ćwicz, rób takie ćwiczenia jakie wykonujesz na wf podczas rozgrzewki. Do tego jeśli tylko możesz to chodź na długie spacery, biegać czy skakać na skakance. Dobrym rozwiązaniem było by zapisanie się na dodatkowe zajęcia sportowe, pływanie albo taniec. Nie poddawaj się jeśli nie zobaczysz efektów po pierwszym tygodniu. Ćwicz wytrwale i systematycznie a po pewnym czasie na pewno zobaczysz efekty
Oprócz zwiększonej aktywności fizycznej polecam odstawienie słodyczy i fast foodów, chociaż są bardzo smaczne to jednak mają dużo kalorii i nie są wskazane podczas odchudzania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...