Skocz do zawartości
Forum

Dieta 1000 kcal przy odchudzaniu


Gość lo...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam skończone 18 lat, 170 cm wzrostu i ważę 73/74 kg. W ostatnim czasie( 4 miesięcy) przytyłam ok 7/8 kg. Stało się to między innymi przez to, że jadłam nieregularnie i niezdrowo oraz w ogóle prawie nie uprawiałam sportu. Nadal się uczę i raczej mało się ruszam ( tylko 3 h wf'u tyg. w szkole). Chciałam zapytać, czy mogłabym przejść na dietę 1000 kcal ? Czy ta dieta pomogła by mi zgubić kilka kilogramów. Chciałabym jedynie wykluczyć ze swojego menu niezdrowe jedzenie (słodycze, fast-food, gazowane napoje), jeść regularne, zdrowe posiłki o łącznej kaloryczności w ciągu dnia 1000 kcal. Do tego jeździłabym na rowerku stacjonarnym codziennie po 30 min. Czy taki plan diety jest dobry, pomoże mi schudnąć ? Dodam, że zależy mi na trwałym spadku wagi i poprawieniu kondycji.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Dieta 1000 kcal jest dla ciebie zbyt rygorystyczna. Wystarczy, ze przejdziesz na dietę 1400 kcal. Pozwala ona na schudnięcie bez uczucia głodu i zbędnych wyrzeczeń. wiadomo, że musisz unikać słodyczy, fast foodów, chipsów i innych niezdrowych przekąsek oraz kolorowych napoi gazowanych, ale oprócz tego możesz w miarę normalnie jeść.
Śniadanie powinno zawierać 300 kcal. Powinnaś je jeść w ciągu maksymalnie 1,5 godziny od przebudzenia. Na śniadanie możesz jeść jajecznicę z dwóch jajek ze szczypiorkiem, mleko 2% z musli czy otrębami. II śniadanie powinno zawierać 150 kcal i powinno być spożywane 2-3 godziny po śniadaniu.
Na obiad przeznaczamy 600 kcal, jemy go mniej więcej w połowie dnia, tak by odstęp czasu między II śniadaniem a obiadem był nie większy niż 4 godziny.Na obiad postaraj się jeść chude mięso z duża ilością warzyw. Zamiast mięsa możesz jeść ryby. Dobrze jeśli zastąpisz makaron, biały ryż czy ziemniaki kaszami i brązowym ryżem. Na podwieczorek przeznaczamy 150 kcal max 200 kcal, powinien on być spożywany około 3 godzin po obiedzie.Na podwieczorek możesz zjeść jogurt z owocami, sałatkę warzywną. Na kolację przeznaczamy 200 kcal. Kolacja powinna być lekka więc nie spożywamy potraw ciężkostrawnych czy wyjątkowo kalorycznych. Dlatego też dobrym wyjściem są wszelakie sałatki warzywne, kefir czy jogurt.
Do tego ważna jest aktywność fizyczna. Jazda na rowerku jest dobrym rozwiązanie jednak radziłabym wprowadzić urozmaicenie innymi ćwiczeniami, ponieważ inaczej szybko Ci się może znudzić. Po za tym aby równomiernie wymodelować sylwetkę są potrzebne urozmaicone ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 24 lata rok temu urodziłam dziecko.Od ponad 6 miesięcy się odchudzam, a dokładnie od miesiąca pilnuje typowej diety 1000 kalorii i ćwicze codziennie.Przy wzroście 162 cm ważę 69 kg, przez te pół roku schudłam zaledwie 3,6 kg, ćwicze codziennie, może nie jest to super ekstremalny wysiłek fizyczny, ale staram się ćwiczyć na tyle na ile pozwolą mi siły po całym dniu biegania za synkiem i jeszcze nieprzespanych nocach.
Nie lupie pić wody ale staram się wypijać 1,5 litra w ciągu dnia dotego filiżanka kawy lub dwie, pije również czerwoną herbatę.Ograniczyłam całkowicie słodycze i wszystko co jem jest starannie przemyślane i przeliczone na kalorie, strasznie tego pilnuje.Jem dużo białka, typu: kefir 0%, j. naturalny 0%, chudy biały ser, mleko 1,5 % (tylko na śniadanie szklanka z owsianką) pierś z kurczaka.Jem dużo warzyw z owoców tylko jabłka.
Dieta strasznie mnie męczy, bo mój żołądek już się buntuje na to monotonne jedzenie mimo to waga jeżeli już spada to o kilka deko potem wraca i tak w kółko.Po obiedzie nic już nie jem tylko pije, nie odczuwam głodu chyba że późnym wieczorem.
Czuje , że moje nogi są obrzmiałe i strasznie bolą, mam problem z ciśnieniem, nieregularnie miesiączkuje, pozatym nic mi nie dolega.Oddaje mocz dość często nawet bardzo często po wypiciu wody, więc nie wiem czy zatrzymuje wode w organiźmie skoro tak dużo sikam..Niepokoją mnie tylko te obrzmiałe nogi.
Co mam zrobić żeby waga zaczeła spadać?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...