Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie nastolatki po przebytych operacjach


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

mam 14 lat i 1,65m. Wagę 73 kg. Moje BMI również nie jest w normie. Chciałabym schudnąć do 55-60 kg. Powodem mojej otyłości jest to, że gdy byłam dzieckiem miałam dwie operacje.. Nie ćwiczyłam na wfie przez 4 lata. Piątą klasę przesiedziałam na ławce z innych powodów. Teraz chodzę do 2 gimnazjum i jestem nieakceptowana przez rówieśników. Znaczy.. Wszyscy mówią, że jestem ładna tylko gruba. Zbędny tłuszczyk na udach i brzuchu robi swoje. No i te boczki. Więc chciałabym spytać - co powinnam jeść, a czego nie? Jakie ćwiczenia wykonywać? Jak na razie codziennie robię 50 brzuszków. Mogę wykonywać wszystkie ćwiczenia prócz jazdy na rowerze - mam mały uraz do rowerów od dziecka z powodu wypadku.. Chociaż w ewentualności mogę się poświęcić aczkolwiek nie na długi czas...

Odnośnik do komentarza

Kurczę nie naipsalaś jakie to operacje byly, więc ciężko coś stwierdzić. Na samym początku ogranicz tłuste potrawy i słodkie rzeczy bo mają najwięcej kalorii. Jedz duzó warzyw bo są mało kaloryczne i mają dużo witamin. Co do ćwiczeń to radzę zapytać się Twojego lekarza prowadzące co i jak żebyś sobie krzywdy nie zrobiła.

Odnośnik do komentarza

w takiej sytuacji najlepiej by było jakbyś skonsultowała się z dietetykiem, on ustawi Ci odpowiednią dietę i wzieła wyniki i pokazała trenerowi na fitnesie. U mnie jest taki fitnes, gdzie możesz pokazać swoje wyniki badan jesli na cos chorujesz, oni to wszystko obliczaja, przeliczaja, mierza Cie wazna i opracowuja program dla Ciebie. Podlaczaja Ci do palca taki spinacz ktory mierzy chyba puls i mowia Ci jaki puls mkasz utrzymac ile nie przekraczac itp. To bardzo fajne jest i bardzo pomaga przy problemach zdrowotnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli przeszłaś operację, które uniemożliwiają Ci ćwiczenia lub ograniczają ci ich typ to musisz koniecznie zapytać się lekarza oto czy i jakie ćwiczenia możesz robić. Nie podałaś jakiego typu były to operacje i jakie zalecenia po nich dostałaś, dlatego ciężko będzie cokolwiek Ci zaproponować. Dlatego skupimy się na nawykach żywieniowych. Staraj się jeść 4-5 małych posiłków w równych odstępach czasowych. Kolację jedz na 3 godziny przed snem. Unikaj fast foodów i słodyczy a także tłustych potraw. Do każdego posiłku staraj się jeść owoce i warzyw. Z napoi polecam zielona i czerwoną herbatę a także wodę mineralną lub lekkie, niesłodzone napary herbat czarnych. Jeśli chcesz przyspieszyć swój metabolizm to do przygotowywania potraw możesz używać cynamonu, chilli i imbiru. Z imbiru możesz również pić napar. Oto przepis: Zetrzyj na tarce z 2 cm korzenia imbiru, zalej go gorącą ( ale nie wrzącą) wodą, dodaj plasterek cytryny. Ewentualnie małą łyżeczkę miodu naturalnego.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...