Skocz do zawartości
Forum

Dieta przy grzybicy układu pokarmowego


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam grzybicę układu pokarmowego. Dostałam leki, doradzono mi pić ziółka i stosować dietę bezcukrową. Nie wiem jednak czy jest to ta sama dieta, która obowiązuje osoby chore na cukrzycę? Mam co do tego wątpliwości i chciałabym dostać od Państwa kilka rad na temat odrzywiania się. Czy moza wprowadzać zmiany stopniowo czy od razu, rygorystycznie podejść do sprawy? Jakie potrawy wolno mi spożywać? Czy jeśli wolno mi jeść warzywa to czy mogą być one surowe? Czy może to byc np marchew? A jeśli nie wolno o woców to czy wszytkich czy mozna np cytrusy? Co zrobić aby nie schudnąć zbytnio przy takiej diecie? (mam 156cm wzrostu i ważę 55kg, nie chciałabym drastycznie zmieniać swojej wagi). Bardzo proszę o pomoc. Chciałabym się jak najszybciej wyleczyć...

Odnośnik do komentarza

W diecie przeciwgrzybicznej w głównej mierze chodzi o wyeliminowanie cukrów, które są pożywką dla drożdży powodujących kandydozę. Oto kilka zasad które musisz wprowadzić przy tworzeniu swojego jadłospisu.
1. wyeliminowaniu z diety cukru i produktów, które go zawierają. Cukier w jelitach zostaje bardzo szybko rozłożony do cukrów prostych – doskonałej pożywki dla grzybów. Czyli niestety musisz zrezygnować z czekolady, dżemu, miodu, ciasta, budyniu, cukierków, napojów kolorowych, coca-coli, soki owocowych.
2. Zrezygnuj z produktów z białej mąki, czyli z kopytek, makaronów, pyz, naleśników, ciasta, pierogów, lanych klusek. Zrezygnuj też z białego pieczywa, bułek i drożdżówek, możesz spożywać pieczywo na zakwasie, kasze gryczane, kasze jęczmienne i ryż brązowy.
3. Uważaj na owoce, wybieraj te, które mają mało cukru np. owoce, ale w niedużych ilościach (maksymalnie dwie porcje na dzień), przede wszystkim: cytryna, żurawina, kwaśne jabłka, brzoskwinia, morela, jagody, maliny, wiśnie, kiwi, grejpfruty. Zrezygnuj zaś z bananów, pomarańczy, gruszek, śliwek i suszonych owoców
4. Wyeliminuj ze swojego jadłospisu produkty zawierające drożdże i pleśnie, czyli: wino, piwo, wódkę, sery pleśniowe (głównie brie, camembert czy lazur), chleb, bułki, ciasta drożdżowe, pizza, kostki rosołowe, buliony, ocet, pikle.
5. Wprowadź do swojej diety produkty zawierające dużo białka, a więc mleko, jogurty naturalne, sery białe, sery żółte, drób, ryby, jaja
6. Dozwolone są następujące warzywa: ziemniaki, pietruszka, seler, brokuły, kalafior, bób, soja, soczewica, ogórki, sałatę, szpinak, cukinię, cebulę, czosnek, szparagi, botwinkę, brukselkę, kapustę (niekwaszoną), surową marchew, szczypior, kalarepę, rzodkiewkę, por, soczewicę, fasolkę szparagową i zielony groszek;

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...