Skocz do zawartości
Forum

Czy przemiana materii jest uwarunkowana genetycznie?


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam takie pytanie - czy jeśli kiedyś jak byłem mały i byłem bardzo chudy, potem zacząłem bardzo źle się odżywiać (fast fud, za dużo jadła itp.) ale teraz znowu schudłem, bo dieta, pilnowanie w miare, jakiś ruch fizyczny typu spacery, to ta stara przemiana materii genetyczna została i jeśli znowu nie wrócę do starych nawyków mam już szansę na dłuższy czas pozostać chudy? Na co dzień staram się być wegetarianinem, jadam do 4 posiłków, wliczając w to warzywa i owoce, pijam dużo wody ew. woda z owoców czy warzyw też się liczy (pijam też kawę podobno kofeina działa jakoś na mięśnie i metabolizm) a na weekendy lubie sobie pozwolić na mniej posiłków, ew. inne porcje ale bez przesady nie ma mowy o obżarstwie aż mi się uszami wyleje, ew. jakieś mięso czy coś na co nie mam czasu w tygodniu sobie zrobić bo studia itp.

Pozdrawiam
Aron

Odnośnik do komentarza
Gość MoNiQuE_

Niestety ma to przełożenie. Owszem, zdarza się, że dziecko jest szczuplutkie a rodzice krągli, ale wtedy geny można było przejąć ze starszej linii. Na ogół upodabniamy się do rodziców, ale na to tez wpływ na styl życia. W jednej rodzinie przeważnie jest on podobny. Na szczęscie na to akurat mamy wpływ, wystarczy inaczej się odzywiać i więcej ruszać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...