Skocz do zawartości
Forum

Jak wyszczuplić uda i pozbyć się cellulitu?


Gość da...ia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat mam 172cm i ważę 60 kg. Wiem, że jest to prawidłowa waga, brzuch mam szczupły i jestem z niego zadowolona, ale niestety moje uda są ogromne. Mam na nich mnóstwo celulitu jak i zarówno na łydkach. Robię różne ćwiczenia z podnoszeniami nóg i staram się codziennie biegać z 10, 15 min. Nie wiem niestety czy to wystarczy. Mam bardzo wielką determinację nie jem słodyczy, unikam tłuszczów i różnych przypraw np. soli, bo wiem, że to wpływa najbardziej na tkankę tłuszczową. Co może mi jeszcze PAN/PANI doradzić czy to wystarczy? A może za mało ćwiczę. Boję się też że mogę przez przypadek bardzo umięśnić moje uda, a nie oto mi chodzi, bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza

No to robisz wszystko dobrze, wiesz cellulit jest dużym problemem i trzeba z nmi walczyć przez dlugi czas. Z mojej strony mogę ci poradzić kosmetyki na bazie kofeiny oraz masaże szorstką gąbką lub zwykłym recznkiem. Wykonuj okrągłe dość intensywne ruchy codziennie po wyjściu z kąpieli

Odnośnik do komentarza

Cellulit jest zmora wielu kobiet i wiele kobiet zadaje sobie pytanie co zrobić by się go pozbyć. Bardzo dobrze robisz ćwicząc i zmieniając swoje nawyki żywieniowe - to krok w dobrym kierunku. Dołącz do tego masaże, po każdej kąpieli, peelingi raz na dwa tygodnie i kremy ujędrniające.
Masaże zwiększają ukrwienie skóry, przez co łatwiej jest usuwać organizmowi tkanki . Masaże może wykonywać na różne sposoby. Możesz do tego celu używać szorstkiej gąbki, ręcznika, czy specjalnego urządzenia do masażu. Wykonuj nimi mały ruchy koliste, dość energiczne przez około 10 - 15 minut na jedno udo.
Peeling przyspiesza regeneracje skóry a także wygładza ją. Nie należy jednak robić go zbyt często bo może on podrażniać świeżą i delikatną skórę.
Co do kosmetyków to masz szeroki wybór i możesz sama dopasować taki który uważasz za najlepszy.
Niestety cellulitu nie da się pozbyć raz na zawsze. Jeśli raz się go nabawimy to możemy go redukować ale nigdy do końca się go nie pozbędziemy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...