Skocz do zawartości
Forum

Kształtowanie sylwetki bez siłowni u mężczyzny


Gość ma...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 lat i chciałbym zbudować dobrą sylwetkę, ale niestety nie chodząc na siłownie. Mam 180 cm i 84 kg. Jadam przeważnie śniadania w szkole koło godziny 10 (2-3 bułki) obiad o godzinie 15 i kolacja koło 21.30. Prosiłbym o pomoc z doborem diety i ćwieczeń

Odnośnik do komentarza

Nie masz dużej nadwagi więc powinno łatwo Ci pójść ze zrzucaniem zbędnych kilogramów.
Nie musisz chodzić na siłownię aby pozbyć się tkanki tłuszczowej. W domu również możesz ćwiczyć. Wystarczy że zrobisz albo kupisz sobie hantelki. Jeśli nie chcesz kupować to wystarczą na początek butelki z wodą mineralną, które z biegiem czasu będziesz mógł zamienić na hantle. Zasada jest taka, że każdy trening zaczynamy od rozgrzewki a kończymy na ćwiczeniach kardio i rozciągających. Druga zasada brzmi od góry do dołu, czyli trening rozpoczynamy od treningu barków, rąk i pleców a kończymy na nogach. Jeśli chodzi o mięśnie brzucha to zaczynamy ćwiczeniami na dolne mięśnie brzucha, ponieważ są one słabsze i szybciej się męczą.
Co do konkretnych ćwiczeń to podam ci przykłady ćwiczeń które możesz wykonywać:
1.Mięśnie rąk
2.Ćwiczenia na plecy
3. Ćwiczenia na brzuch
4. Ćwiczenia na nogi
Do tego aby efekt był lepszy należy wprowadzić dietę. Jedz mniej a częściej tzn 4-5 posiłków co 2-3 godziny. Tym sposobem przyspiesz przemianę materii i wyregulujesz pracę układu pokarmowego. Nie jedz fast foodów, słodyczy i kolorowych napoi gazowanych. Unikaj alkoholu, ponieważ wzmaga on apetyt i jest dość kaloryczny. Jedz dużo warzyw, ponieważ zawierają błonnik dzięki któremu będziesz się czuć dłużej syty. Zamień białe pieczywo na pełnoziarniste. Zamiast tłustych potraw, smażonych w głębokim oleju wybieraj te, które są przyrządzane z małą ilość tłuszczu, gotowane na parze lub w wodzie.
Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość dobra_rada

To trochę tak jakby chcieć schudnąc bez odchudzania :)

Przynajmniej ja przez kształtowanie sylwetki rozumiem rzeźbę mięśni, a bez ćwiczeń na siłowni to trudno, chyba że ćwiczyłbyś w domu z hantelkami i ławeczką. Zawsze to jakaś opcja.

Odnośnik do komentarza
Gość Karrolinaa88

siłka nie jest taka zła ;) ale są też sposoby - np endermologia.. ale to chyba musiałbyś powtarzać takie serie co jakiś czas.. ja endermo robiłam w klinice comsetologica, możesz tam zadzownić i umówić się na darmową konsultację

Odnośnik do komentarza

Jesli chcesz kształtować sylwetkę, przez co rozumiem, ze chcesz zbudować trochę mięśni to jeśli masz mozliwosc to najlepiej mimo wszystko wybrać sie na siłownię. Jeśli nie, poczytaj o kalistenice. Możesz też kupic hantle/kettle do domu, ale siła będzie rosła i prędzej czy później będzie trzeba dokupić jakis dodatkowy ciężar. A jeśli chcesz schudnąć to polecam basen (nie obciaza stawów), rower, bieganie. Ogólnie dobrze jest łączyć obie formy aktywności - trening silowy plus cardio. No i wiadomo, dobrze byłoby przyjrzeć sie trochę diecie.

Odnośnik do komentarza
Gość magdaaaffre33

Nadchodzą wakacje, więc może warto pomyśleć o wczasach odchudzających? Nie dość że pojedziesz, odpoczniesz od miasta, zaznasz trochę świeżego powietrza, to i zapewnisz sobie ruchu, co pomoże w walce z kilogramami. Sama jeżdżę na takie wczasy od 3 lata do hotelu Zalesie Mazury i jestem zachwycona. Piękne widoki, świeże powietrze, super hotel, a do tego dużo ruchu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...