Skocz do zawartości
Forum

Dieta przy dziecięcym porażeniu mózgowym


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ,
moje pytanie dotyczyć bedzie diety niskowęglowodanowej mam 21 lat choruję na mózgowe porażenie dziecięce słyszłam że diata ta pomaga w ten sposób że zmniejszają sie skurcze mięśni i nie powstaja przykurcze ? Jak powinna wygladać taka dieta co wolno jeść a czego nie?

Odnośnik do komentarza

Co do diety przy porażeniu mózgowym istnieją tylko przesłanki, nie potwierdzone żadnymi badaniami klinicznymi. Nie ma badań laboratoryjnych czy klinicznych potwierdzających wpływ diety na siłę skurczów i przykurczów a także na leczenie skutków dziecięcego porażenia mózgowego. Jednakże spora grupa osób potwierdza, że np. spożywanie produktów bezglutenowych wpływa na osłabienie i zmniejszenie częstotliwości skurczów mięśni, tak samo jak ograniczenie słodyczy. Niektórzy lekarze zalecają produkty z dużą wartością biologiczną: żółtka jaj, szpik kostny, móżdżek, wątróbka, nerki. Niestety ich wpływ nie został potwierdzony przez żadną organizację , ani przez żadne badania kliniczne

Odnośnik do komentarza
Gość Sylwia Kowalska

Mam 34 lata i porażenie mózgowe kończyn dolnych. Dieta bez zbóż i produktów mlecznych a co za tym idzie jest to dieta niskowęglowodanowa stosowana przeze mnie od kilku lat. Poprawa elastyczności - Ścięgna, brak przykurczów, normowanie się napięcia mięśniowego, brak infekcji, chorób gardła wszystko się polepsza na innej diecie. Stosuję od 2006 roku, poza moimi opisami brak o tym informacji. Mam nadzieję, że ta wiadomość zostanie opublikowana.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...