Skocz do zawartości
Forum

Obwisły brzuch i cellulit po ciąży


Gość li...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imie daria mam 16 lat i 160 wzrostu przed ciążą wazyłam 45 kg lecz przez 9 miesięcy przytyłam aż 35 kg to duzo jak na mnie i jak szłam do porodu wazyłam az 80 kg lecz spadłam z wagi a dziecko ma juz 10 miesięcy skończone i wazę juz 52 kilo to duzo jak na mnie ale nadal brzuch obzwisły , boczki i oblesny cellulitis jak się mam pozbyc boczków obzwisłego brzucha i celulitu bardzo chciała bym się dowiedziec proszę o szczerą odpowiedz :((

Odnośnik do komentarza

Twoja waga jest prawidłowa, ale jeśli chcesz poprawić wygląd swojej sylwetki to powinnaś zacząć ćwiczyć. rozumiem, że przy dziecku to będzie trudne, ale jeśli dobrze rozplanujesz sobie czas to powinno Ci się udać
Pierwszym Twoim problemem jest obwisły brzuch, najprawdopodobniej jest to rozciągnięta skóra i nadmiar tkanki tłuszczowej pozostały po porodzie. Czasami zdarza się tak, że kobiety nigdy po porodzie nie wracają do poprzedniej sylwetki, ale najczęściej jest to w miarę rzadkie zjawisko. Najlepiej jak zaatakujesz swój brzuch z kilku stron. Pierwszym uderzeniem będą ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie brzucha, drugim będą odpowiednie kosmetyki ujędrniając, które pomogą Twojej skórze w regeneracji, trzecim uderzeniem będzie masaż i peeling, który poprawi ukrwienie oraz przyspieszy regenerację skóry. Oto przykładowe ćwiczenia oraz sposoby na Tój brzuch:
1. Ćwiczenia dla kobiet po ciąży
2.Ćwiczenia na brzuch
3.Proste sposoby na idealny brzuch!
Jeśli zaś chodzi o boczki to tak samo, ćwiczenia powinny rozwiązać ten problem:
Ćwiczenia na boczki
Co do cellulitu to powinny pomóc masaże, peelingi i kremy antycelulitisowe np na bazie kofeiny. Spróbuj podczas każdej kąpieli czy prysznicu masować miejsca objęte cellulitisem szorstką gąbką. Masaż powinien być wykonywany okrężnymi ruchami, dość energicznie przez około 10 minut na każdą strefę. Po takim masażu warto wklepać albo wmasować balsam antycelulitisowy. peelingi rób raz na tydzień raz na dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza

ojej strasznie dużo przytyłaś... jeśli oczekujesz szczerej odpowiedzi, to przy tak dużej wadze w ciąży (gdy kobieta mocno przytyje np 30 kg) skóra na brzuszku bardzo się rozciąga, a po ciąży brzuch już nie wraca do poprzedniego wyglądu i żadne ćwiczenia i kremy nic nie pomogą. Jedyne, co ci pozostaje, to operacja plastyczna wycinania nadmiaru skóry z brzucha. Pewnie mnie zlinczujecie, ale taka jest prawda - oglądałam nawet prawdziwe dokumenty na ten temat. Jedna z dziewczyn po ciąży wróciła do prawodłowej wagi jak ty - robiła wszystko, nawet zatrudniła trenera, ale nic to nie dało, bo choć schudła, to obwisła skóra została. Moim zdaniem powinnaś porozmawiać z rodzicami/partnerem na temat operacji, może razem coś ustalicie. Broń Boże, nie namawiam cię na nic, bo przecież nie widziałam w jakim stanie tak naprawdę jest twój brzuch, ale jeśli bardzo ci przeszkadza i wada jest widoczna, to może warto wybrać się na konsultację ze specjalistą ds chirurgii plastycznej.

Odnośnik do komentarza

przytyła duzo i ciało sie rozciagneło, tzn skóra, bo ciało nie było przygotowane do ciąży. ma 16 lat i jest po ciąży, wiec tutaj jest przyczyna, po prostu organizm nie byl na to przygotowany wg mnie

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

akurat to że ma 16 lat to akurat w tym przypadku dobrze, bo skóra jest jędrna i chętniej wraca do poprzedniej formy. Gorzej jakby miała 30 lat,. Co do skóry to pewnie całego nadmiaru nie uda jej się zniwelować ćwiczeniami i kosmetykami ale znaczącą częśc już tak, po za tym poprawi w ten sposób wygląd tej skóry

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

jestem po dwóch ciążach i podczas każdej ciąży moja waga to ponad 80 kilo
kiedy byłam pierwszy raz w ciąży to miałam 19 lat przed ciążą ważyłam 56 kilo po ciąży ponad 80 szybko schudłam do 62 kilo

gdy zaszłam po raz drugi w ciąży w wieku 22 lat to ważyłam 62 kilo o pod koniec ciąży ponad 80 kilo miałam okropną skórę na brzuchu bardzo się rozciąga i była bardzo gruba odpowiednie ćwiczenia dieta masowanie brzucha , ja w masowywuję w skórę parafinę ciekłą i ją podszczypuje i naprawdę to mi pomogło zostało niewiele jest to teraz niewidoczne i znikły mi rozstępy ale długo trzeba to stosować

Odnośnik do komentarza

Bardzo dużo przytyłaś! Jesteś młodziutka ,więc ciało łatwiej się regeneruje, ale czy samo wróci do stanu sprzed ciąży, to wątpię. Ja co prawda byłam dużo starsza, kiedy rodziłam dziecko, ale nie przytyłam aż tyle. Mój brzuszek nie wyglądał tragicznie, ale dobrze też nie. Co nieco pomogły ćwiczenia połączone z masażami kremami ujędrniającymi i zabiegami u kosmetyczki, ale efekty przychodziły dość powoli. Zafundowałam sobie więc kilka zabiegów endermologii (warto wybrać dobrego specjalistę, poczytaj opinie w sieci – ja robiłam je u dr Marka Wasiluka w Warszawie). Byłam bardzo zadowolona z efektów (ale moja skóra nie była w aż tak tragicznym stanie, poza tym cały czas działałam też w inny sposób). Możesz spróbować tego lub innych zabiegów medycyny estetycznej. Operacje plastyczną odradzam – zawsze niesie z sobą ryzyko. I jeśli będziesz kiedyś planowała kolejną ciążę, staraj się nie przytyć aż tak dużo, wbrew pozorom objadanie się nie jest dobre dla dziecka, a już na pewno nie dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza

to prawda przy pierwszej ciąży jadłam bardzo dużo , a przy drugiej ciąży jadłam normalnie ale około siódmego miesiąca musiałam leżeć w łóżku trzy tygodnie aby utrzymać ciąże i do końca ciąży tak jakoś ta waga szybko wzrosła

Odnośnik do komentarza
Gość WeronikaCzrczak89

Kurcze, o brzuszek to trzeba jednak bardzo dbac, bo pozniej moze byc ciezko z jego powrotem do formy... Ja stosowałam kremy od Mamas , ale tez długo ( b oaz do 9 miesiaca) jogę ćwiczyłam, dla rozciagniecia skory

Odnośnik do komentarza

Też miałam ogromny problem z cellulitem i brzuchem, ćwiczenia i kremy prawie nic nie dawały. Szukałam w internecie różnych porad i natknęłam się na stronę fotelespa, na której sa na sprzedaż masażery antycellulitowe. Dopiero jak włączyłam do tego porządny masaż takim urządzeniem zobaczyłam efekty. Stosuję już taki masażer pół roku, który prawie do zera zlikwidował cellulit a przy tym obwisły brzuch bo on także fajnie ujędrnia i wygładza skórę.

Odnośnik do komentarza

mialam ten sam problem. Zalamalo mnie to ale pewnego dnia powiedzialam,niee...trzeba sie wziac za siebie .Kolezanka polecila mi wygodnadiete.pl ,stamtad zamawialam jedzenie co sprawialo ze jadlam reguralnie. Do tego wlaczylam cwiczenia z melB i prosze bardzo, przez 2 miesiace celulitu brak a brzuszek tylko jeszcze troche wisi ale mysle ze jeszcze z miesiac i bedzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Gość Ewelina78Gda

moja droga vialise to dobry krem, rzekłabym że nawet z wyższej półki (jest dość drogi) ale nie możesz bazować na samym kosmetyku! Ćwiczysz coś? Zwracasz uwagę na dietę? Wygląd to nie wszystko, trzeba pomyśleć też o zdrowiu

Odnośnik do komentarza

Akurat cellulit to wynik gromadzenia toksyn i niezdrowej diety. Widziałam osoby ćwiczące, ba, wysportowane, a z cellulitem.
Trzeba porządnie odtruwać organizm - dużo niegazowanej wody pić i zastosować post, np. dietę dr Dąbrowskiej i w ogóle na stałe przejść najlepiej na dietę wegańską.
Ćwiczenia codzienne i odpowiednie kosmetyki to też mus.

Odnośnik do komentarza
Gość Myszka2213

Ja dopiero przygotowuję się do porodu, ale już czytam różne artykuły jak
[url=https://www.johnsonsbaby.com.pl/przygotowania-do-narodzin-dziecka/twoje-zmieniajace-sie-cialo]https://www.johnsonsbaby.com.pl/przygotowania-do-narodzin-dziecka/twoje-zmieniajace-sie-cialo[/url][/url]
żeby właśnie uniknąć takich sytuacji i jak najlepiej wyglądać. Fakt, że nie będę ubolewać jak zostaną mi jakieś kg albo skóra będzie mniej jędrna, ale jeśli można sobie jakoś pomóc to trzeba próbować :)

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego, ile tej skóry zostało. U mnie żadne ćwiczenia i kosmetyki niestety nie dały spektakularnych efektów, dlatego zdecydowałam się w końcu na operację plastyczną. Postawiłam na dr Annę Olender, jednego z lepszych chirurgów plastycznych w naszym kraju i to była dobra decyzja, bo efekt jest naprawdę świetny :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...